США заблокують виплати росії за державним боргом – ЗМІ
19:33 18.05.2022
301

Адміністрація Байдена має намір повністю заблокувати спроможності росії здійснювати виплати власникам облігацій зі США. Про це пише Bloomberg.

Поки що Росії вдавалося здійснювати виплати кредиторам, уникаючи санкцій, які закрили безліч шляхів для фінансових дій.

Про це вона заявила перед зустріччю міністрів фінансів G7 в Бонні, повідомляє Reuters.

Це знаменує вже третій ймовірний дефолт рф від розв’язання повномасштабної війни проти України, але дотепер країні вдавалося провести необхідні виплати. Наразі західні санкції забороняють операції з Міністерством фінансів, Центральним банком або Фондом національного багатства росії. 

Країна має борг у 40 млрд доларів за міжнародними облігаціями, і востаннє їй вдалося провести виплати за лічені години до закінчення пільгового (грейс) періоду.

Наступна дата виплат за євробондами очікується наприкінці травня, але 25 травня закінчується термін дії ліцензії США, яка дозволяє РФ здійснювати виплати американським власникам облігацій.

За словами Йеллен, "остаточного рішення з цього приводу ще не було, але я думаю, що малоймовірно, що дію [ліцензії] буде продовжено".

Вона додала: "Якщо росія не може знайти спосіб здійснити ці виплати, і вони технічно не виплачують свої борги, я не думаю, що це дійсно представляє значні зміни в ситуації в Росії. Вони вже відрізані від глобальних ринків капіталу".

Автор: Павло Петрушко
Читайте також