США звільнили майже дві сотні співробітників посольств і консульств в Росії
13:00 31.07.2021
260

Державний секретар Ентоні Блінкен оголосив в п'ятницю, що Сполучені Штати були змушені звільнити понад 180 місцевих співробітників і підрядників в своєму посольстві в Москві і двох консульствах. Про це інформує УНН з посиланням на Axios.

"Починаючи з серпня, уряд Росії забороняє Сполученим Штатам утримувати або наймати співробітників з Росії або третіх країн, за винятком наших охоронних сил, - йдеться в заяві Блінкена. - Ми глибоко засмучені тим, що ця дія змусить нас звільнити 182 місцевих співробітника і десятки підрядників на наших дипломатичних об'єктах в Москві, Владивостоку і Єкатеринбурзі".

Блінкен сказав, що Сполучені Штати висловлюють жаль з приводу вплив директиви на робочих, але будуть дотримуватися їх, щоб підтримувати "передбачувані та стабільні відносини з Росією".

"Ці прикрі заходи серйозно вплинуть на місію США в операціях в Росії, потенційно включаючи безпеку нашого персоналу, а також нашу здатність вести дипломатичні переговори з російським урядом", - зазначив він.

Після того, як на початку цього року Сполучені Штати звільнили деяких російських дипломатів, російський уряд заборонив іноземцям працювати в трьох дипломатичних місіях Сполучених Штатів.

Окрім того, арешт лідера російської опозиції Олексія Навального, американські санкції щодо Росії за втручання останньої в вибори 2020 року і передбачувану участь Росії в кібератаках на критично важливу інфраструктуру США зіграли свою роль в ухваленні рішення.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також