В Україні змінять страхові виплати для постраждалих у ДТП
13:32 26.10.2021
255

Нацбанк пропонує змінити порядок обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. Про це повідомляє прес-служба НБУ. Документ винесено на обговорення.

Пропонується затвердити розмір базового страхового платежу за договорами обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів у розмірі 180 гривень.


Розмір страхової виплати за шкоду, заподіяну майну потерпілих, у разі оформлення європротоколу (оформлення документів про дорожньо-транспортну пригоду без участі уповноважених співробітників Національної поліції України) буде збільшено з 50 до 80 тисяч гривень на одного потерпілого.


Також пропонується збільшити розміри страхових сум зі 130 до 160 тисяч гривень на одного потерпілого за шкоду, заподіяну майну потерпілих, та з 260 до 320 тисяч гривень на одного потерпілого за шкоду, заподіяну життю та здоров'ю потерпілих.


"З огляду на те, що кумулятивний показник рівня інфляції підвищився на 22,81% за період із серпня 2018 року до травня 2021 року, є потреба перегляду та підвищення страхових сум", - зазначили в НБУ.

Автор: Валерія Драгоманова
Читайте також