Одеський суддя присудив двом злодіям читання шкільної літератури за 5 клас
20:29 25.10.2021
411

Малиновський районний суд Одеси 20 жовтня виніс вирок у справі двох чоловіків, які намагались вкрасти автомагнітоли із залишених на арештмайданчику машин. У вироку зазначено, що вони отримали по три роки позбавлення волі без відбування покарання, а також мають прочитати низку творів із шкільної програми 5-го класу. Рішення судді Олександра Гарського оприлюднене у держреєстрі судових рішень. Про це повідомляє zaxid.net.

19-річний і 23-річний засуджені мають прочитати твори Марка Твена, Джека Лондона і Тараса Шевченка.

19-річний і 23-річний мешканці Одеської області намагались скоїти злочин у Святвечір – 6 січня. Ініціатором злочину був старший чоловік – він працював на будові в Одесі, де йому не заплатили зарплату за тиждень, що і мотивувало чоловіка «дістати» гроші на доїзд додому у такий спосіб. Молодший чоловік погодився стати спільником.
 

Під час судового розгляду чоловіки повністю визнали свою провину, покаялись у злочині і відшкодували збитки постраждалим, тож суддя Олександр Гарський засудив їх до трьох років позбавлення волі, але без відбування покарання і з іспитовим терміном у рік. Також у рішенні суду зазначено, що, попри вік, чоловіки за рівнем свого розвитку є дітьми, які уповні не усвідомлюють, що скоїли. 19-річний зловмисник – одружений і має власну дитину, але немає завершеної навіть середньої освіти, працює різноробочим. Його старший колега виріс у школі-інтернаті, закінчив аграрне училище і також працював різноробочим.
 

«...суд вважає, що вони не є особами суспільно небезпечними, які здатні на системне вчинення кримінальних правопорушень проти власності. Допитуючи обвинувачених в судовому засіданні, судом встановлено, що вони за своїм розвитком ще неповнолітні діти, хоча і мають відповідний вік. Загалом відносини власності для обох обвинувачених є певною прогалиною в знаннях. І це не є дивним, оскільки вихованням обох обвинувачених, вочевидь, займались не в достатній мірі. Про це свідчить, в тому числі, мова, побудова речень, малий словниковий запас, самі висловлювання, створення складних речень для пояснення своїх думок, точніше відсутність можливості і навіть здатності побудови в умі складного речення. Про певну дитячу, майже нерозумну для дорослої людини поведінку, свідчить також і обставини правопорушення, які показують, що вчинення крадіжки обвинуваченими відбувалось при наявності з собою всіх документів, які посвідчують особистість кожного», – ідеться в рішенні суду.
 

Автор: Марія Петренко
Читайте також