Від щирого серця: як обирати і дарувати подарунки з турботою про природу
19:30 16.12.2020
262

Від щирого серця: як обирати і дарувати подарунки з турботою про природу

Дарувати подарунки одночасно приємно і хвилююче - адже хочеться вгадати і подарувати саме те, що принесе задоволення і буде корисно. Універсального рецепту не існує, але в зв'язку з тим, що екологічна повістка стала однією з найбільш обговорюваних в році, Esquire зібрав кілька порад, як вибрати подарунок так, щоб він не тільки був в радість, а й якомога менше нашкодив навколишньому середовищу .

 Віш-лист
Так, сюрпризи робити приємно, але тільки коли є впевненість, що такий подарунок припаде до смаку. Щоб не помилитися, краще прямо запитати того, кому ви готуєте подарунок, що саме він хотів би отримати. Це зовсім не зіпсує свято, адже сенс подарунка, особливо новорічного, - виконувати бажання, а не дивувати. А подарунок, який не потрібен, в кращому випадку передарувати, а в гіршому - викинуть (це, як ви розумієте, зовсім не екологічно).

Для зручності можна скористатися спеціальними сайтами на кшталт Mywishlist: список бажань там можна регулярно поповнювати, і він залишиться актуальним не тільки для Нового року, а й для будь-якого випадку, коли хочеться порадувати друга.

Купуйте у локальних брендів
Речі, які роблять локальні бренди, можуть бути більш екологічні в тому, що їх транспортний слід (тобто вплив на навколишнє середовище внаслідок перевезення матеріалів і доставки самого товару) набагато нижче зарубіжних альтернатив.

До того ж місцеві марки найчастіше випускають свою продукцію невеликими тиражами (а часом і зовсім вручну і в єдиному екземплярі) і піклуються про якість.

Уникайте пластика, особливо одноразового
Уже відомо, що синтетичні волокна в одязі і пластик в побутових предметах, якими ми користуємося, генерують мікропластик - найдрібніші частинки матеріалу, які потім можуть проникати в тканини живих організмів. Точні наслідки цього ще належить вивчити, але поки краще максимально уникати пластика там, де це можливо. Вибираючи подарунок, подумайте, чи є альтернативи з натуральних матеріалів? Наприклад, шарф, шапку або плед краще знайти з натуральної вовни або бавовни без домішок синтетики. Якщо ви даруєте, скажімо, домашню карамель або варення, постарайтеся знайти їх упакованими в скляні банки, а смачний чай шукайте в паперових пакетах або жерстяних коробочках. Таку упаковку легше здати на переробку, а також можна використовувати повторно.

Подарунки - це не тільки речі
Фраза про те, що дарувати краще враження, а не речі, може здатися банальною, але це не скасовує її правдивості. Квитки в театр, сертифікат на майстер-клас з виготовлення кераміки або підписка на кіносервісу принесуть ніяк не менше користі і радості, ніж новий светр або гаджет, але на кризу перевиробництва не вплинуть. Електронні сертифікати можна надіслати другу в будь-який момент, їх навіть не обов'язково роздруковувати - тоді навіть жодне дерево не постраждає заради паперу. До того ж це відмінний спосіб порадувати близьких, яким немає можливості вручити подарунок особисто в новорічну ніч.

 

Джерело: Блог Esquire

Автор: Олена Гандзюк

Журналіст, репортер

Читайте також