Можливі відключення електроенергії в Україні через дефіцит: залучено аварійну допомогу з ЄС
13:05 16.05.2024
253

Сьогодні в Україні через нестачу електроенергії можуть відбуватися відключення, причому з 16 години планують обмеження для промисловості. За інформацією Міненерго, вже залучено аварійну допомогу з країн ЄС.

Впродовж минулої доби потреби в електриці покривались завдяки власній генерації, комерційному імпорту, а також аварійній допомозі з енергосистем Польщі, Румунії та Словаччини. Вчора вдень Україна також надавала аварійну допомогу Польщі, отримуючи надлишки енергії від неї.

"Сьогодні Україна отримала аварійні поставки електроенергії від Польщі, Румунії та Словаччини. Заплановано додаткову аварійну допомогу на вечірній пік споживання," - повідомляє Міненерго.

Від 00:00 до 9:00 сьогоднішнього дня у всіх областях, крім Херсонської, були введені обмеження для промислових споживачів. "Ці обмеження також будуть діяти ввечері з 16:00 до 24:00," - зазначено в повідомленні.

Міненерго закликає споживачів до економного використання електрики, особливо в пікові вечірні години, та рекомендує промисловим споживачам оптимізувати виробничі процеси для зменшення навантаження на енергосистему.

Вчора ввечері були введені аварійні відключення в деяких областях, але близько опівночі обмеження були зняті, однак в деяких регіонах (Дніпропетровська область, Київ та Київська область, Харківська область) вони були знову запроваджені.

Також зазначено, що минулої ночі у Київській області відключили одну з високовольтних повітряних ліній для аварійного ремонту, а сьогодні вранці в Рівненській області з технічних причин тимчасово відключали обладнання на високовольтній підстанції, яке згодом було включено без знеструмлення споживачів.

Автор: Павло Петршко
Читайте також