Чоловіки призовного віку повинні мати військово-облікові документи при перетині кордону
17:01 19.05.2024
253

Чоловіки призовного віку, яким дозволено виїзд за межі України, повинні мати при собі військово-облікові документи при перетині кордону. Прикордонники не перевірятимуть, чи оновлені у них ці дані. Про це в ефірі телемарафону повідомив представник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.

"Нам не потрібні штрих-коди чи інші додаткові позначки. Важливо, щоб був наявний військово-обліковий документ, особливо для тих, у кого є троє і більше дітей до 18 років з відповідною відміткою", — зазначив він.

Чоловіки, які мають троє і більше неповнолітніх дітей, отримують відстрочку від призову до армії. Для перетину кордону необхідно, щоб ця відстрочка була зафіксована у військово-обліковому документі.

Демченко також порадив чоловікам перевіряти, чи внесені їхні дані до системи "Оберіг". Від вересня між Державною прикордонною службою та Міністерством оборони діє інформаційний взаємообмін. ТЦК можуть користуватися інформацією з баз даних ДПСУ, а прикордонники можуть перевіряти осіб за цією системою.

Зазначимо, що в Україні набув чинності новий закон про мобілізацію. Усі військовозобов'язані повинні оновити свої облікові дані протягом 60 днів, тобто до 16 липня. Це можна зробити у ТЦК, ЦНАПах або за допомогою нового мобільного додатку "Резерв+", запущеного Міністерством оборони. Невиконання цієї вимоги може призвести до штрафу.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також