У поліції відкрили 9 кримінальних проваджень щодо порушення виборчого процесу
17:26 10.09.2020
259

Упродовж минулої доби до поліції надійшло 55 заяв і повідомлень, пов’язаних з виборами, інформує прес-центр МВС. Найбільше повідомлень зафіксовано у  Києві (8), у Донецькій (7) та Кіровоградській областях (5). Загалом з 5 вересня у Нацполіції зареєстрували 119 заяв і повідомлень, пов’язаних із виборчим процесом.

21 повідомлення зареєстровано у Донецькій області, 16 – у місті Києві,  11 – у Дніпропетровській, 10 – у Херсонській, 9 – у Сумській, по 8 – у Луганській та Кіровоградській, 7 – у Волинській, 5 – у Полтавській, по 4 – в Івано-Франківській та Одеській, по 3 – у Закарпатській, Львівській та Чернігівській,  по 2 – у Київській та Чернівецькій, по 1 – у Вінницькій, Запорізькій та Миколаївській областях.

Здебільшого повідомлення пов’язані з порушенням порядку ведення агітації – 21, підкупом виборців – 12, псуванням агітаційних матеріалів – 10, порушеннями порядку розміщення агітматеріалів – 8, порядку ведення реєстрації виборців – 5 та порядку фінансування партії – 4.

Водночас упродовж доби до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості щодо дев’яти кримінальних правопорушень – у Києві, Дніпропетровській, Київській,  Кіровоградській та Запорізькій областях.

 Наприклад, правоохоронці Запоріжжя  розпочали кримінальне провадження за фактом масової зміни виборчих адрес місцевими мешканцями.

Всього з початку виборчого процесу поліцейські розпочали 13 кримінальних проваджень. З них 9 – пов’язані з порушенням виборчого законодавства.

Відтак відкрито 4 кримінальні провадження за ст. 158 (Надання неправдивих відомостей до органу ведення Державного реєстру виборців або інше несанкціоноване втручання в роботу Державного реєстру виборців), 3 – за ст. 160 (Підкуп виборця, учасника референдуму, члена виборчої комісії або комісії з референдуму) Кримінального кодексу України.

Також розслідується кримінальне провадження за ст. 157 (Перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії референдуму чи діяльності офіційного спостерігача)  та за 158-1 (Незаконне використання виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі, голосування виборцем, учасником референдуму більше одного разу, викрадення, пошкодження, приховування або знищення виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі) Кримінального кодексу України.

 Крім того, поліцейські склали 3 протоколи про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних із виборчим процесом, повідомляють у відомстві.

 

Читайте також