Українські роботодавці почанають приваблювати працівників генератором та Starlink
11:00 08.12.2022
252

Як блекаут вплинув на бізнес у листопаді 2022 року, проаналізували в «Опендатабот».

Кількість вакансій і затребувані професії: 

Нових вакансій у листопаді поменшало на 4%. У Work.ua вважають, що це пов’язано з традиційним зниженням бізнес-активності в листопаді (у 2021 році було 8%).

Найбільше шукають працівників другий місяць поспіль у Київській, Львівській, Дніпропетровській, Одеській й Івано-Франківській областях.

У жовтні очікувано збільшилася кількість вакансій у Херсонській області, але здебільшого йдеться про масові спеціальності: продавці, заправники, інженери. Також активно росте пошук працівників у Донецькій, Миколаївській, Харківській та Івано-Франківській областях.

Найзатребуваніші, як і в жовтні, залишаються менеджери з продажу, продавці-консультанти, бухгалтери, водії й кухарі.

Практично відсутня конкуренція за посадами: гірник, кардіолог, офтальмохірург, лікар УЗД і спеціаліст холодильного обладнання. Топ найбільш популярних серед шукачів вакансій майже не змінився: ідеться про верстальників, ретушерів, спеціалістів чатів, адміністраторів салону краси, СПА й масажу та вебдизайнерів.

Найбільшу кількість резюме розміщують кандидати з Київської, Дніпропетровської, Львівської й Одеської областей. Попри блекаути, на другому місці за затребуваністю – дистанційна робота.

У топі високооплачуваних фахівців так само залишаються медіабаєри з гонораром у 70 000 гривень, водії-міжнародники: їхня зарплата зросла до 41 250 гривень; фінансові директори: їхній гонорар також виріс і сягнув 40 000 гривень; директори з маркетингу – 35 000 гривень.

Щодо IT-сфери, то вакансій стає менше, натомість вимоги до кандидатів ростуть. Водночас кількість вакансій для кандидатів з досвідом більше п’яти років збільшилася. Рекрутери створили на 10% більше таких оголошень, а їхня частка зросла з 14% до 24%.

Як роботодавці використовують нові умови, щоб привабити кандидатів:

Якщо 10 жовтня в день ракетного обстрілу роботодавці зменшили публікацію вакансій на 70%, то 15 й 23 листопада – лише на 30%. Попри блекаути й проблеми з комунікаціями, уже наступного дня після обстрілів активність роботодавців практично відновлюється, кажуть у Work.ua:

«Роботодавці також почали приваблювати кандидатів генераторами й старлінком у вакансіях. В описах вакансій традиційні «каву та печиво» замінили «світло і зв’язок».

Відкриття ФОП

У листопаді зареєстрували понад 14,5 тисячі ФОПів і 2,6 тисячі нових компаній. Загалом блекаути та проблеми з комунікаціями критично не вплинули на відкриття нових справ – різкого просідання кількості реєстрацій не зафіксували. Натомість після першого масованого обстрілу інфраструктури в жовтні просіли майже вдвічі за тиждень.

Ресторанна сфера

За даними Poster, за місяць масованих обстрілів і блекаутів кількість активних кафе й ресторанів у середньому по Україні скоротилася на 5%, а їхні обіги – на 14%.

Натомість уже на першому тижні грудня кафе й ресторани дещо оговтовталися після блекаутів: +2% закладів, що працюють, і +6% обігів.

Крім того, за листопад 1,5 раза збільшилася кількість покупок в інтернет-магазинах і на 12% збільшилися покупки залізничних квитків.

Автор: Богдана Валігура
Читайте також