Українці з паспортами-книжечками зможуть змінити місце проживання online
16:03 12.11.2021
307

Українці, що мають паспорти-книжечки, зможуть змінити місце проживання онлайн у «Дія». Уряд ухвалив зміни до постанови про експериментальний проект щодо зміни місця реєстрації в електронній формі.

Як змінити місце реєстрації з паспортом-книжечкою?

1️⃣ На порталі «Дія» вибрати пункт «‎Реєстрація місця проживання» та заповнити заяву.

2️⃣ Власник житла, де ви мешкаєте, зможе підтвердити запит та дозволити зареєструватися в житлі, яке внесено до реєстру нерухомого майна.

3️⃣ Дані про нове місце проживання після опрацювання заяви реєстратором з’являться в реєстрі територіальної громади, а зняття з попереднього місця також відбудеться автоматично.

Послуга буде надана протягом однієї доби.

Зараз зміна місця реєстрації онлайн працює для власників ID-карток у 7 містах. Послуга вже доступна для жителів Києва, Харкова, Вінниці, Луцька, Рівного, Кривого Рогу та Маріуполя. Постанова дає змогу до моменту набуття законом чинності запустити експериментальний проект для жителів всієї країни, зокрема власників паспортів-книжечок.

Довідково. З грудня регіони почнуть поступово переходити на електронну зміну місця реєстрації.

Завдяки цьому реєстрація місця проживання буде декларативною — людина просто на порталі «Дія» зможе вказати адресу, за якою фактично проживає, і отримати підтвердження від власника житла. Жодних папірців чи походів у ЦНАП. А чоловіки не мусять щоразу відвідувати військкомати при переїзді — вони отримуватимуть цю інформацію автоматично.

Закон дозволяє отримати вторинну та третинну медичну допомогу, оформити пенсію за місцем фактичного проживання. А також гарантує захист прав власника на своє майно. У XXI столітті люди можуть вільно переміщатися країною та не повинні залежати від штампів у паспорті.

Джерело

Автор: Анна Бурлака
Читайте також