Ураган "Дельта" наблизився до заваленої штормами Луїзіани: населення евакуюється
13:10 10.10.2020
259

Ураган "Дельта" здійснив обвал у американському штаті Луїзіана, який досі відновлюється після шкоди, заподіяної попереднім ураганом у серпні.
Цього року це вже 10-та названа буря, яка здвинула поверхню в США, побивши рекорд, який був з 1916 року.
Дельта потрапила в креольський штат Луїзіана як ураган категорії 2 о 18:00 за місцевим часом у п’ятницю, вітер 100 миль / год (155 км / год).

По мірі просування вглиб країни він ослаб до категорії 1, спричинивши широке відключення електроенергії.
Національний центр ураганів США (NHC) також попередив про вісім футів "небезпечного для життя шторму" на узбережжі Луїзіани, спричиненого сильним вітром з Дельти.
Вперше ураган здійснив обвал біля Пуерто-Морелос на мексиканському узбережжі Карибського басейну в середу, змусивши тисячі туристів і жителів переселитися в притулки для безпеки.
Перетнувши Мексиканську затоку, Дельта зараз рухається через центральну та північно-східну Луїзіану і в суботу увійде в північ Міссісіпі та долину Теннессі.

"Швидке послаблення очікується протягом ночі та суботи", - сказали в NHC. "Дельта  сьогодні вночі ослабне до тропічного шторму, а в суботу - до тропічної депресії.

Школи та урядові установи зачиняють двері, а пастори з десятка парафій вимагають евакуації.
Раніше губернатор штату Луїзіана Джон Бел Едвардс заявив, що для допомоги жителям штату мобілізується 2400 співробітників Національної гвардії.
Багато людей покинули свої домівки, щоб спробувати зійти зі шляху шторму.

 

Автор: Маргарита Грабова
Читайте також