У Франції колишній поліцейський наклав на себе руки і залишив записку із зізнаннями у вбивствах і зґвалтуваннях, здійснених понад 35 років тому
20:02 02.10.2021
659

У Франції 59-річний колишній жандарм Франсуа Веров наклав на себе руки, в передсмертній записці він зізнався в серії нерозкритих вбивств і згвалтувань, скоєних з 1986 по 1994 рік в Парижі насильником на прізвисько Рябий (Le Grêlé). Про це повідомляє ВВС.

За версією слідства, в 1986 році Веров згвалтував і вбив 11-річну Сесіль Блок. Тіло дівчинки знайшли в підвалі одного з багатоквартирних будинків. Її брат згадав, що зустрів у ліфті незнайомого чоловіка. Він описав його як «дуже впевненого в собі» високого чорнявого хлопця з шкірою, покритою мітками.

Сліди ДНК, знайдені на місці вбивства Блок, збіглися з ще трьома вбивствами. У 1987 році був убитий 38-річний Жиль Політі і його німецька домробітниця 20-річна Ірмгард Мюллер. Місцеві ЗМІ також пов'язували Веров з вбивством 19-річної Карін Лерой в 1994 році, яку знайшли мертвою в лісі більш ніж через місяць після зникнення по дорозі в школу. Жандарм також зробив як мінімум шість згвалтувань, жертви яких вижили. За словами деяких постраждалих, насильник представлявся їм поліцейським.

З 1994 року слідчі не могли просунутися в розслідуванні цієї справи, поки недавно в поліції не вирішили попросити зразки ДНК у 750 жандармів, які служили в Парижі в 1980-1990-х роках. Серед них був і Веров, 24 вересня він отримав запрошення в поліцію для здачі зразків.

27 вересня дружина Веров повідомила правоохоронцям про зникнення чоловіка, а 29 вересня, коли він повинен був з'явитися в поліцію, його тіло і передсмертну записку знайшли в орендованій квартирі на курорті Ле Гро-дю-Руа на узбережжі Середземного моря.

У записці він зізнався, що скоював злочини через «імпульси», пов'язаних з дитинством. «Приборкати своїх демонів» він зміг, коли одружився і завів дітей. Накласти на себе руки він вирішив, щоб захистити свою сім'ю.  Він не назвав імена своїх жертв, проте в прокуратурі заявили, що його ДНК збіглася зі зразками, знайденими на декількох місцях злочинів.

Автор: Владислава Соломко
Читайте також