"Єрусалим - наше місто", - заявив Ердоган
13:30 04.10.2020
491

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган у четвер натякнув, що Єрусалим належить Туреччині, маючи на увазі контроль Осману над містом протягом більшої частини сучасної епохи.

“У цьому місті, яке нам довелося залишити в сльозах під час Першої світової війни, все ще можна натрапити на сліди османського опору. Отже, Єрусалим - це наше місто, місто від нас », - сказав він турецьким депутатам під час великої політичної промови в Анкарі. «Наша перша кібла [напрям молитви в ісламі] аль-Акса та Купол скелі в Єрусалимі є символічними мечетями нашої віри. Крім того, у цьому місті є святі місця християнства та іудаїзму ».

Османська імперія правила Єрусалимом з 1516 по 1917 рр. Сучасна Туреччина, держава-спадкоємиця, давно підкреслювала стійкий зв’язок зі святим містом, регулярно засуджуючи передбачувані зусилля Ізраїлю «іудаїзувати» його та визнання його адміністрацією США в грудні 2017 року Ізраїлем.

Єрусалим був столицею Ізраїлю з моменту заснування країни, а єврейський народ має тисячолітню історію в місті, підкріплену великими археологічними знахідками.

Під час тривалої промови на відкритті нової законодавчої сесії турецького парламенту Ердоган кілька хвилин скаржився на долю Єрусалиму та важке становище палестинців.

 

 

Автор: Анна Макарчук
Читайте також