NASA запустило ракету "Антарес" американсько-українського виробництва
09:00 04.10.2020
266

Україна підтверджує свій статус надійного партнера США у галузі дослідження космосу.

Сьогодні доказом цьому став черговий запуск ракети-носія “Антарес” - проєкт, над яким вже декілька років спільно працюють американські та українські космічні підприємства.

Посол України у США Володимир Єльченко був запрошений відвідати запуск “Антареса” на космодромі «Уоллопс Айленд» (шт. Вірджинія, США).

Цікаво, що цього року підготовка ракети, до запуску, яка завжди відбувається в США, супроводжувалася додатковими викликами через пандемію COVID-19 і обмеження міжнародних поїздок. У квітні Посольство активно допомагало американській компанії “Нортроп Грумман” організувати окремий спеціальний рейс, щоб доставити з України до США команду фахівців з українських космічних підприємств, без участі яких запустити «Антарес» за графіком було б не можливо. Адже головна конструкція першої ступені, яка виводить ракету на орбіту, розроблена конструкторським бюро "Південне" та виготовляється на "Південному машинобудівному заводі ім. Макарова" у співпраці з низкою українських компаній.

І от сьогодні ми побачили практичний результат спільної українсько-американської роботи – за допомогою ракети-носія “Антарес” модуль “Сігнус” вчергове доправив важливий вантаж до Міжнародної космічної станції (МКС).

Автор: Анна Макарчук
Читайте також