До Романа Протасевича вперше після затримання допустили адвоката
14:32 28.05.2021
286

До екс-головного редактора Nexta Романа Протасевича вперше після затримання 23 травня допустили адвоката. Про це повідомляє Naviny.by.

Із захисниці Інеси Оленської взяли підписку про нерозголошення, тому вона не змогла сказати журналістам, де саме знаходиться журналіст і в якому він статусі. За її словами, у Протасевича «все добре, він бадьорий, позитивний і веселий, хвилюватися нема чого».

У бесіді з РБК адвокат додала, що спілкувалася з Протасевичем «стільки, скільки було необхідно». Оленска запевняє, що його життю і здоров'ю «нічого не загрожувало і не загрожує».

Протасевич і його дівчина, громадянка Росії Софія Сапега, 23 травня летіли рейсом RyanAir з Афін до Вільнюса, коли літак екстрено посадили в Мінську через сигнал про бомбу. Їх обох затримали, а росіянку згодом заарештували на два місяці. До неї адвоката поки не допустили.

Проти Протасевича в Білорусі порушено кримінальну справу за кількома статтями через протести в республіці. На наступний день після затримання білоруський провладний телеграм-канал опублікував відео, на якому журналіст говорить про свою співпрацю зі слідством і дачу свідчень.

Автор: Єва Козаченко
Читайте також