Країни «ядерної п’ятірки» виступили зі спільною заявою
18:10 03.01.2022
261

Лідери п'яти держав, які мають ядерну зброю, - США, Китаю, Великої Британії, Франції та РФ - виступили зі спільною заявою про недопущення ядерної війни та гонки озброєнь.

Відповідна спільна заява опублікована, зокрема, на сайті Білого дому.

«Ми заявляємо, що в ядерній війні не може бути переможців і вона ніколи не повинна бути розв'язана. Оскільки застосування ядерної зброї мало б далекосяжні наслідки, ми також підтверджуємо, що ядерні озброєння – поки вони продовжують існувати – повинні служити оборонним цілям, стримування агресії та запобігання війні. Ми вважаємо, що подальшого розповсюдження таких озброєнь має бути запобігти», - йдеться у спільній заяві країн у понеділок, яку опублікували Білий дім, Кремль та інші.

»Ядерна п'ятірка» підтвердила важливість протидії ядерним загрозам та наголошуємо на важливості збереження та дотримання двосторонніх та багатосторонніх угод та зобов'язань у галузі нерозповсюдження, роззброєння та контролю над озброєннями.

«Ми, як і раніше, віддані нашим зобов'язанням щодо Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ), включаючи наше зобов'язання за статтею VI "сумлінно вести переговори про ефективні заходи щодо припинення гонки ядерних озброєнь у найближчому майбутньому та ядерному роззброєнню, а також про договір про загальне повне роззброєння під суворим та ефективним міжнародним контролем», - йдеться у заяві.

Кожна з країн має намір зберегти й ще більше посилити національні заходи щодо запобігання несанкціонованому або ненавмисному застосуванню ядерної зброї, зазначили країни.

«Ми знову заявляємо про актуальність раніше зроблених нами заяв про ненацілювання та підтверджуємо, що наша ядерна зброя не націлена одна на одну чи на будь-яку іншу державу», - додали вони.

Вони підкреслили бажання працювати з усіма державами для створення умов безпеки, сприятливіших для прогресу в галузі роззброєння з кінцевою метою побудови миру без ядерної зброї з ненанесенням шкоди безпеці для всіх.

«Кожен із нас має намір підтримувати та посилювати наші національні заходи для запобігання несанкціонованому чи ненавмисному використанню ядерної зброї. Ми підтверджуємо, що наша ядерна зброя не націлена один на одного або на будь-яку іншу державу», - йдеться у документі.

Лідери ядерних країн «висловили бажання співпрацювати з усіма державами для створення середовища безпеки з кінцевою метою - світ без ядерної зброї із безпекою для всіх.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також