США ввели санкції проти китайських фірм у зв'язку з порушенням прав уйгурів
10:00 17.12.2021
255

Міністерство фінансів США запровадило санкцій проти восьми компаній з Китаю, в тому числі виробника популярних безпілотників DJI.

Про це йдеться в офіційному повідомленні мінфіну США.

США оголосив про санкції щодо кількох китайських біотехнологічних і наглядових компаній, а Сенат схвалив закон, який забороняє імпорт деяких товарів з китайського західного регіону Сіньцзян у зв’язку з порушеннями прав людини щодо уйгурів, основної корінної етнічної групи у Сіньцзяні.

Казначейство додало також вісім китайських технологічних компаній, зокрема виробника дронів DJI Technology Co Ltd, у «чорний список».

Китай жорство критикується міжнародною спільнотою за затримання понад одного мільйона уйгурів та представників інших корінних, переважно мусульманських, тюркомовних етнічних груп Сіньцзяну, в рамках так званої політики політичного перевиховання в таборах у Сіньцзяні. Китай наполягає на тому, що такі табори є центрами професійної освіти, покликаними допомогти людям уникнути тероризму.

В адміністрації США на умовах анонімності заявили, що, за даними американської розвідки, Китай створив високотехнологічну систему спостереження в Сіньцзяні з використанням біометричного розпізнавання осіб та збору зразків ДНК у всіх жителів регіону віком від 12 до 65 років у рамках зусиль з придушення уйгурів.

Міністр торгівлі США Джина Раймондо у своїй заяві сказала, що Китай “вирішив використовувати ці технології для контролю над своїм народом та репресій щодо представників етнічних та релігійних меншин”.

Вона додала: “Ми не можемо допустити, щоб американські товари, технології та програмне забезпечення, які підтримують медичну науку та біотехнічні інновації, були перенаправлені на цілі, що суперечать національній безпеці США”.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також