Суд ЄС зобов'язав Google видаляти неточні дані
17:00 09.12.2022
254

Суд Європейського Союзу зобов'язав компанію Google видаляти неточні дані з пошуковика, якщо користувачі можуть довести, що вони неточні.

Про це інформує Reuters.

Таке зобов'язання суд Європейського Союзу висунув перед компанією Google після судової справи щодо двох керівників групи інвестиційних компаній. Вони просили Google видалити з пошукової системи інформацію, яка пов'язує їхні імена зі статтями, які критикують інвестиційну модель групи, а також їхні мініатюрні фотографії. Однак запит було відхилено.

Згодом суд Німеччини звернувся до Європейського суду щодо балансу між правом бути забутим і правом на свободу слова. Відтак Google зобов'язали видаляти неточні дані з пошуковика.

"Оператор пошукової системи повинен скасувати посилання на інформацію, якщо особа, яка вимагає скасування посилань, доведе, що така інформація є явно неточною", - заявив Суд ЄС.

Щоб уникнути надмірного тиску на користувачів, суддя постановив, що докази необов'язково мають встановлювати внаслідок судового розгляду, до них мають входити лише ті дані, які можуть розумно вимагати від них.

У Google заявили, що відповідні посилання та мініатюрні фото більше не доступні через вебпошук і пошук зображень.

"З 2014 року ми наполегливо працювали над реалізацією права на забуття у Європі та досягнення розумного балансу між правами людей на доступ до інформації та конфіденційністю", - сказав речник компанії.

Суд у 2014 році закріпив "право бути забутим", заявивши, що люди можуть вимагати від пошукових систем, таких як Google, видалити невідповідну або нерелевантну інформацію з веб-результатів, які з’являються під пошуковими запитами за їхніми іменами.

Рішення передувало знаковим правилам конфіденційності ЄС, які набули чинності в 2018 році та стверджують, що "право бути забутим" виключається, якщо обробка персональних даних необхідна для реалізації права на інформацію.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також