США та Великобританія ввели санкції проти Білорусі за тиск на журналістів
17:09 19.02.2021
254

США та Велика Британія ввели санкції проти білоруських чиновників, представників правоохоронних органів і державних ЗМІ, відповідальних за репресії проти мирних протестувальників та журналістів, передає ТСН.

Зокрема, на сайті Держдепартаменту США розмістили інформацію згідно з якою, санкції ввели  проти «високопоставлених офіційних осіб у сфері юстиції, керівників правоохоронних органів, і рядових співробітників, що затримували і застосовували насильство до мирних демонстрантів, суддів і прокурорів, які брали участь в призначенні тюремних термінів мирним протестувальникам і журналістам, а також керівників у сфері освіти, які погрожували студентам через участь у мирних протестах».

Водночас Великобританія також ввела санкції проти чиновників, правоохоронців і представників державних ЗМІ. Згідно з заявою на урядовому сайті, до нового санкційного списку потрапили 27 осіб. Серед них — глава Белтелерадікомпаніі Іван Ейсмонт, генпрокурор Андрій Швед, голова Ради Республіки Національних зборів країни Наталія Качанова, міністр інформації Ігор Луцький, віцепрем'єр Анатолій Сивак, суддя Олена Живиця, яка виносила судові рішення проти протестувальників і журналістів, які висвітлювали акції протесту.

Нагадаємо, суд у Мінську засудив двох білоруських журналісток за стрим з акції протесту до двох років позбавлення волі у колонії загального режиму.

Читайте також