У Німеччині словом року обрали фразу Шольца про війну
14:02 09.12.2022
252

Словом року у німецькій мові стало Zeitenwende. Воно означає переломний момент і використовувалося канцлером Німеччини Олафом Шольцом у контексті війни Росії проти України. Про це повідомляється на сайті Товариства німецької мови, яке й обирає слово року.

Zeitenwende перекладається як "поворотний момент". 

"Це слово, яке не є новим і означає початок християнської ери, але в більш загальному сенсі також і будь-який перехід до нової ери, активно використовувалося в другому значенні канцлером Шольцом. Російське вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року стало "поворотним моментом в історії нашого континенту".  У цьому ж контексті Федеральний президент Штайнмаєр говорив про "епохальний перелом", - йдеться у поясненні товариства. 

Друге місце за версією журі зайняла фраза Krieg um Frieden - "війна за мир".

"Також російсько-української війни стосується, здавалося б, абсурдний вислів "війна за мир". Для московської пропаганди це - спеціальна військова операція, для багатьох, особливо в НАТО, - просто загарбницька війна. Навіть у політичних партіях з пацифістськими традиціями поширювалася думка про необхідність надання Україні збройної підтримки для захисту її державної цілісності, а згодом і досягнення тривалого миру в Східній Європі", - пояснює товариство.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також