"Я розраховую на підтримку американських українців" у посиленні співпраці між Україною і США - посолка Маркарова для Голосу Америки
17:02 26.02.2021
255

Нова посолка України у США Оксана Маркарова прокоментувала своє призначення для Голосу Америки.

"Указ Президента про моє призначення Послом - це честь іще раз послужити Укранї і можливість долучити мої знання та вміння до поглиблення співпраці України зі Сполученими Штатами, які не тільки є нашим стратегічним партнером в глобальному масштабі, але і країною людей, з якими ми пов'язані спільними цінностями, спільним минулим, і, безпечно, успішним майбутнім", - сказала Маркарова.

"У нас спільні демократичні цінності і спільне прагнення зробити Україну сильною, захистити її від агресора, відновити її цілісність і підтримати трансформацію в сучасну інноваційну країну. Тому що економічно потужна демократична Україна, з сильними інституціями та справедливим правосуддям, член НАТО та ЄС - це не тільки мрія і вимога наших громадян, але й гарантія безпеки і розвитку всього чорноморського регіону і Європи".

Окремо голова українського диппредставництва у Сполучених Штатах наголосила на важливості підтримки Києва з боку американського уряду та обох партій у Конгресі.

Із новим призначенням посолку уже привітали низка експертів та політиків. 

Колишній прем'єр-міністр України Олексій Гончарук, в уряді якого працювала Маркарова, назвав призначення "доброю новиною".

До привітань нової посолки приєднались, серед інших, заступник виконавчого директора від України у Міжнародному валютному фонді Владислав Рашкован, президент Американської торговельної палати в Україні Андрій Гундер, керівник Групи підтримки України в Єврокомісії Петер Вагнер, американська дипломатка Елізабет Хорст, колишня міністерка фінансів України Наталія Яресько, колишній міністр освіти Сергій Квіт, замміністра із цифрової трансформації Олександр Борняков, колишня заступниця міністра закордонних справ Олена Зеркель, депутатка Ірина Геращенко.

Автор: Анна Макарчук
Читайте також