Кличко відкрив Дні Києва в Лейпцигу: Німеччина готова і надалі допомагати Україні впроваджувати реформи і європейські стандарти життя
17:03 09.10.2021
265

Мер Києва Віталій Кличко, разом з мером Лейпцига Буркхардом Юнгом, відкрили Дні Києва в Лейпцигу, присвячені 60-річчю побратимства і співпраці двох міст. Розпочали відзначення з презентації фотовиставки «Демократія київських вулиць» про повсякденне життя української столиці. На неї прийшло і багато українців, що мешкають в Лейпцигу.

«Ми вдячні нашим німецьким партнерам і друзям. За співпрацю, за їх підтримку і допомогу. Київ переймає найкращий досвід Лейпцига в муніципальному управлінні, впровадженні стандартів європейської демократії і реформ. Зокрема, це стосується розвитку системи смарт-сіті, втілення принципів первинної демократії, економічної та культурної співпраці», – підкреслив Віталій Кличко.

Буркхард Юнг зазначив, що Київ – європейське місто. І партнерство Лейпцигу та Києва – це співпраця двох європейських міст.

«Ми прагнемо і будемо розвивати цю співпрацю – в економіці, місцевому самоврядуванні, в культурних і спортивних проектах, туризмі», – сказав мер Лейпцигу.

Кличко і Юнг, який також очолює Асоціацію міст Німеччини, обговорили і питання децентралізації влади і розвитку місцевого самоврядування.

Буркхард Юнг наголосив на важливості розвитку місцевого самоврядування і широких повноважень місцевих громад, бо це є і ознакою демократичного шляху розвитку держави.

Про втілення реформи децентралізації  Кличко говорив у Лейпцигу і зі спецпосланником уряду Німеччини з питань децентралізації, колишнім прем’єр-міністром Саксонії, Георгом Мільбрадтом.

Також сьогодні ввечері Віталій Кличко виступить з промовою про демократію з нагоди річниці початку мирної революції 1989 року в НДР.

Спікером на цей щорічний захід Кличка обрало журі німецького «Фонду мирної революції».

 

Читайте також