У разі нападу на Україну РФ зазнає величезних втрат – посол Німеччини
13:01 29.11.2021
272

РФ зазнає величезних втрат у разі прямої агресії на Україну, оскільки українські війська нині набагато сильніші, ніж у 2014 році, зазначає посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен.

"Чи має Росія такі наміри, я теж не можу вам сказати. Але українські війська сьогодні набагато сильніші, ніж у 2014 році. Росія зазнала б величезних втрат.

Те, чого Росія завжди хоче – це, щоб ми, наші співгромадяни, українці дуже багато про них думали, витрачали енергію, час, нерви, питаючи себе про те, чи станеться щось".

Вона нагадала, що була в Україні у 2014 році. "Як дуже багато українців, багато співробітників нашого посольства, я пам'ятаю тодішню ситуацію, і це мене відрізняє від інших дипломатів. Я, можливо, трішечки спокійніша тільки тому, що я це вже бачила. Було дуже багато думок, що Росія може посилити агресію. Ми мали такі побоювання і у квітні, проте нічого не сталося", - додала Фельдгузен.

Посол наголосила, що Україна та її партнери вже думають про те, як можна уникнути нового нападу РФ на Україну.

"На відміну від 2014 року, зараз це не було б сюрпризом для нас. Ми всі – і в Україні, і разом із партнерами – вже думаємо, як можна цього уникнути, тому що ніхто не хоче повномасштабної війни. Хорошим результатом була би координація між партнерами, щоб чітко сказати Росії, що буде, якщо знову буде війна", – пояснила вона.

На запитання про те, про які наслідки для РФ може йтися у разі нападу, Фельдгузен також відзначила можливі кроки у фінансовій сфері.

"Ви знаєте всі ці можливості, ми вже сім років про це говоримо. Особливо у фінансовій сфері є ще кроки, які можна зробити", - сказала вона.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також