Український політв’язень оголосив голодування в російському СІЗО
18:30 01.12.2021
255

Український політв’язень Іван Яцкін оголосив голодування як знак протесту проти умов його утримання в слідчому ізоляторі.

Про це уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила у Телеграмі.

Як написала омбудсман, за словами його адвоката Миколи Полозова, під час етапування із тимчасово окупованого Криму для відбування покарання в РФ Яцкіна "перевезли в сумнозвісне тортурами СІЗО-1 міста Саратова. З боку російських тюремників стосовно Івана Яцкіна систематично здійснюються провокації. Зокрема за те, що він не дозволив у своїй присутності образливих висловлювань на адресу української нації та України, був підданий приниженню: у нього відібрали всі ліки, порвали єдину сумку для особистих речей, заборонили користуватися кіоском і купувати там воду, а вода в камері не придатна для споживання".

Також повністю ігнорується стан здоров’я Івана, який страждає на хронічне захворювання ніг: запалення судин призвело до утворення трофічних виразок, внаслідок чого відбувається нагноєння. Медична допомога йому не надається. Голодування у такому стані може призвести до найгіршого".

Яцкіна етапували з ізолятора в тимчасово окупованому Криму до сумнозвісного СІЗО №1 в Саратові.

Денісова звернулась до омбудсмана Росії Тетяни Москалькової простежити та забезпечити належні умови утримання для Яцкіна.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також