«Учитель з месенджера»: в Зімбабве 27-річний учитель без освіти успішно підготував до іспитів учнів, використовуючи тільки WhatsApp
14:04 03.07.2021
322

У Зімбабве 27-річний учитель Максвелл Чімедза готує учнів до здачі іспитів для вступу до коледжів та ВНЗ.

Як пише Rest of World, у Чімедза немає освіти і комп'ютера. Для викладання він використовує лише свій недорогий смартфон Samsung Galaxy A10S з 32 гігабайтами пам'яті і додаток WhatsApp.

Про «вчителя з месенджера» заговорили в 2021 році, коли з'ясувалося, що всі його 64 учні з різних точок країни успішно склали іспити, а 41 учень отримав вищу оцінку. Як пишуть ЗМІ, Чімедза продемонстрував результати на одному рівні з коштовними курсами і репетиторами.

Максвелл Чімедза живе в столичному передмісті Мбар, це один з найбідніших регіонів країни.

«Хочу уточнити, я некваліфікований викладач», - зазначає Чімедза. При цьому багато хто називає його Dr. Maxx.

Сам Максвелл здав 14 іспитів в 2012 році, але не зміг вступити до університету через брак коштів.

Безпосередньо зіткнувшись з проблемою безробіття в країні, в 2019 році він вирішив почати вчити дітей в WhatsApp.

Чімедза створив в месенджері окремі «класи» і розклад для них, додав навчальні матеріали, за допомогою яких став проводити пробні тести і перевіряти учнів. При цьому він орієнтується на прискорену підготовку до іспитів.

«За три місяці до іспитів я можу відточити знання учня так, що він отримає «Відмінно»», - зізнається «некваліфікований учитель».

За свою роботу Максвелл отримує «чайові» від батьків учнів - спочатку навчання коштувало приблизно $ 10 кожен місяць за кожен предмет. За інтернет Чімедза платить близько $40 за 25 гігабайт мобільних даних. Звичайні шкільні вчителі отримують близько $260 в місяць.

Більшість шкіл в Зімбабве закрилися в минулому році через пандемію, також було обмежено рух громадського транспорту, тому багато учнів перейшли на дистанційне навчання.

Влада запустила шкільні заняття по радіо. Справа в тому, що в країні досить дорогий інтернет (близько $ 10 за гігабайт), і у багатьох сімей немає можливості стабільно заходити в мережу через комп'ютер, щоб підключатися до Zoom і інших подібних платформ.

Однак, що стосується мобільного інтернету, в країні є пакети послуг, завдяки яким користування окремими додатками коштує набагато дешевше, наприклад, WhatsApp. Додаток став дуже популярним, на нього припадає близько половини всього трафіку.

Чімедза закликає уряд Зімбабве включити в шкільні програми використання WhatsApp, щоб розширити рамки традиційної освіти.

«Подумайте про створення недорогих шкіл в WhatsApp. У таких школах не потрібно витрачатися на парти і дорогу форму », - говорить він.

Автор: Анна Макарчук
Читайте також