Як вижити у локдаун: українські підприємці масово перереєстровують бізнес
10:12 20.01.2021
261

Зважаючи на жорсткі карантинні обмеження українські підприємці перереєстровують свої заклади, аби продовжити працювати. Ресторани оформлюють, як релігійні організації, а спорткомплекси – громадські об’єднання. Хитрощами, як вижити у локдаун і не збанкрутувати, поділилися із кореспондентами Сьогодні.

Запоріжжя 

Ятки з одягом та промтоварами зачинені. Поки триває заборона на роботу, підприємці розгорнули свої прилавки в інтернеті. Любов Федорченко, підприємниця, перший локдаун мусила звільнити трьох співробітників та ледь не збанкрутувала. Але вихід знайшла – почала продавати в інтернеті. Теперішній локдаун для Любові виявився вже не таким болісним – за рік знайшла нових клієнтів і привернула тих, хто раніше купував лише на ринку.

Минулої весни на брамах зачинених ринків і крамниць підприємці розвішували оголошення із переліком власного краму та номерами телефонів. Але знайшли ефективніший метод – створили інтернет-спільноту, де безкоштовно розміщують пропозиції товарів чи послуг. Юлія Назарова створила меблеву майстерню і нині торгує винятково в інтернеті.

У запорізькій інтернет-спільноті нині п’ятдесят тисяч учасників – підприємців та покупців.

Кропивницький

Власне ноу-хау з подолання карантинних заборон вигадали й у Кропивницькому. Тут продовжує працювати спорткомплекс із тренажерними залами, фітнесом та басейном. Клієнтів пускають лише за клубними картками. Їх перевіряє на вході адміністратор. Сторонніх  до комплексу не пускають, але запевняють – закону не порушують. Як виявилося, спортивно-оздоровчий комплекс зареєстрований як громадська організація, тому під карантинні обмеження не підпадає. І користується попитом.

Тернопіль

Власний ресторан перетворив на трапезну, а на базі більярд-клубу заснував релігійну організацію – так уник карантинних обмежень ресторатор із Тернополя Тарас Ковальчук.

Заклад працює на самовиніс і доставляння. Єдине, що парафіян пускаємо за попередніми записами. Дзвонять і кажуть – ми хочемо потрапезнічати, чи ми хочемо якісь інші обряди, – каже ресторатор.

За останній рік тернопільській ресторатор отримав близько пів сотні штрафів. Каже, всі вже оскаржив у суді.

Нагадаємо, 24 січня закінчується строк дії «зимового» локдауну, однак на цьому карантин не закінчиться – ймовірно, після цього Україна повернеться до обмежень «помаранчевої зони».

Автор: І like News (28991
Читайте також