Іпотека під 7% річних: які банки видаватимуть кошти на житло за вигідними умовами
18:04 26.02.2021
260

Сім українських банків підписали з Фондом розвитку підприємництва угоди про компенсацію з держбюджету частини кредитної ставки до рівня 7% річних. Наразі мова йде про такі банки: ПриватБанк, Ощадбанк, Укргазбанк, «Глобус», Мегабанк, ОТП Банк і Кредобанк, передає РБК-Україна з посиланням на міністра фінансів Сергія Марченко.

На сьогодні готові підписати договори сім банків, - сказав він, відзначивши, що найближчим часом до програми приєднаються інші банки.

Згідно з даними ПриватБанку, отримати кредит під 7% можна на покупку квартири або будинку, нормативна площа яких становить 50 кв. метрів загальної площі на одну людину або сім'ю з двох осіб та 20 кв. метрів на кожного наступного члена сім'ї.

Участь у програмі можуть взяти участь українці, середньомісячний дохід яких і кожного з членів за останні шість місяців не перевищує десятикратного розміру середньої місячної заробітної плати у відповідному регіоні України.

Максимальний розмір такого кредиту обмежена сумою 2 млн грн, а вартість житла в іпотеку, не повинна перевищувати 2,5 млн грн. Отримати пільговий кредит на житло можна на термін до 20 років, а перший внесок позичальника повинен бути не менше 25% вартості житла.

Нагадаємо, в грудні 2020 року середньозважена ефективна процентна ставка за новим іпотечним кредитам на вторинному ринку становила 14%, на первинному - 16,9%. Рік тому, в грудні 2019 року, ставки по іпотеці становили 20,6% на вторинному і 21,5% на первинному.

 

Автор: І like News (28991
Читайте також