Чому авторка першого в Україні протоколу лікування коронавірусу відмовилась робити щеплення індійською "вакциною"?
19:01 26.02.2021
269

Головна інфекціоністка Вінниччини, авторка першого в Україні протоколу лікування коронавірусу Лариса Мороз, відмовилась роботи щеплення вакциною «Covishield» поки та не пройшла всі етапи досліджень.

Ця вакцина починає третю фазу клінічних випробувань у лютому в Індії. Тобто ніхто ще не озвучив основного показника цієї вакцини — її ефективності, який відсоток вона дає можливості уникнути тяжких форм хвороби та летальних випадків. В компанії AstraZeneca Plc. не відповідає за ефективність та якість цієї вакцини, - каже Лариса Мороз.

У той самий час доктор фармацевтичних наук, професор Костянтин Косяченко в ефірі Українського радіо розповів, що країна походження вакцини не має великого значення, і «Covishield» є ідентичним до британського препарату.

Це вакцина випущена за ліцензією AstraZeneca в Індії. Тому вона має бути абсолютно ідентичною тій, яку випускає британська AstraZeneca на інших потужностях. Це нормальна світова практика. Індія – один з найбільших виробників ліків у світі. Там дуже високотехнологічне виробництво. Вони поставляють свою продукцію в багато країн світу. Ця вакцина потрапляє також в азійські доволі заможні країни, – пояснив фармацевт.

Науковець заперечив поширене переконання, що більш складна і дорога вакцина від Pfizer має переваги над британським препаратом.

Автор: І like News (28991
Читайте також