Експерт назвав умови продовження роботи у "нормандському форматі"
15:19 12.08.2016
255

 Політолог Вадим Карасьов вважає, що Росія буде робити все можливе для того, щоб зустрічі у "нормандському форматі" у Китаї під час саміту G20 не відбулося. Таку думку він висловив у коментарі УНН.

"Якщо б використовувати таку формулу: ні живий, ні мертвий, то відносно "нормандського формату" все ж таки сказав би, що він більш живий, аніж мертвий. Тобто, ще дає ознаки життя. Чому все ж таки він ("нормандський формат" – ред.) більш живий, аніж мертвий? Тому що при певних обставинах В.Путін може погодитися на обговорення проблем з виконання мінських угод, вирішення проблем конфлікту на Донбасі в межах "нормандського формату. Якщо, перше, це буде не в Китаї. Не на саміті G20. І, по-друге, якщо буде затверджено і остаточно гарантовано, перш за все, Німеччиною і Францією, дорожня карта чи тайм-лайн виконання мінських угод на тих умовах, які вигідні Путіну", - сказав він.

При цьому, на думку В.Карасьова, якщо ці умови не будуть виконані, то тоді можливо два варіанти.

"Хоча мінський процес можливо й далі буде продовжуватися, але без якоїсь вирішальної ролі "нормандського формату". Це перший варіант, на який прозоро натякнув В.Путін у виступі. Це коли Захід вирішує питання так званої кризи України з точки зору Росії або в російському дискурсі і транскрипції напряму з Російською Федерацією, з Путіним з одного боку, з іншого – з Меркель, Олланд і хтось із Вашингтону без участі України", - вважає політолог.

"А це означає, що вони не вважають за необхідне розмовляти з Києвом напряму або в межах "нормандського формату", а роблять таку "непристойну пропозицію" Заходу щодо України і через голову України. Це один варіант. На це і розраховує В.Путін. Тому й лякає Захід великою війною або відтворенням великої війни в Україні, на Донбасі, навколо Криму. Лякає Захід можливою військовою ескалацією конфлікту для того, щоб схилити Захід на таку велику угоду щодо України", - наголосив він.

І другий варіант, за його словами, полягає в тому, що Захід змусить Україну піти на поступки, і тоді В.Путін може і далі розмовляти у "нормандському форматі".

"Не виключаю сценарій, коли Україна "повиниться", "покається". Коли Захід теж буде схиляти Україну на відновлення двостороннього контакту і тоді Росія вважає, що вони можуть знову домовитися з Україною. Звідси вони лякають Україну тим, що можуть повністю розірвати дипломатичні відносини, повністю відмовитися від будь-яких контактів на рівні вищого політичного керівництва. Тобто, остання заява прем’єр-міністра РФ Медведєва свідчить про те, що вони ідуть ва-банк, загострюють гру і примушують Захід приймати рішення. І очевидно розраховують на те, що або Захід піде на поступки і будуть обговорювати проблеми України без України з Росією, або примусить Україну до відновлення контактів з Російською Федерацією", - зазначив політолог.

Зважаючи на це В.Карасьов не виключив, що у двосторонньому форматі, при відновленні якогось пунктирного контакту і діалогу з вищим керівництвом держав, можна розраховувати на певну реанімацію мінського процесу і на якийсь, хоча б мінімальний прогрес, як у двосторонніх відносинах, так і щодо ситуації навколо Криму і Донбасу.

На уточнення кореспондента про те, чи варто очікувати зустрічі у "нормандському форматі" в Китаї, В.Карасьов відповів: "Я думаю, що ні. Тому що, по-перше, на саміті G20 дуже насичений графік лідерів. А, по-друге, це фактично буде з точки зору В.Путіна легалізація участі українського президента на зустрічі G20. Україна офіційно не входить до її складу. Тому очевидно тут будуть робити все, щоб такої зустрічі у Китаї не було. Тим більше, що саміт в Китаї він буде скоро і навряд чи вдасться до цього терміну вирішити оцю велику дипломатичну кризу навколо Криму, як між Україною і Росією, так і очевидно нове похолодання у відносинах Росії з Заходом".

Джерело: УНН
Читайте також