Мінпаливенерго пропонує Кабміну ввести надзвичайний стан
17:00 13.02.2017
254
Компанія "Укренерго" та Міністерство палива та енергетики пропонують уряду ввести надзвичайний стан на ринку електроенергії через блокування поставок антрациту із неконтрольованих територій Донбасу.

Про це під час засідання антикризового енергетичного штабу заявили в. о. директора "Укренерго" Всеволод Ковальчук і голова Мінпаливенерго Ігор Насалик.

"Враховуючи дефіцит антрацитової групи, пов'язаний з непоставкою їх з альтернативних джерел… Міністерство ініціює введення надзвичайного стану в енергетичній сфері", – сказав Насалик.

Ковальчук, в свою чергу, зазначив, що за умови введення надзвичайного стану в енергетиці антрацитового вугілля Україні вистачить на 40 діб.

"Укренерго" пропонує зменшити споживання антрацитової групи до приблизно 20 тисяч тон на добу.

Насалик зазначив також, що для переходу на імпортне постачання антрациту знадобиться близько 50 днів.

"Ми споживаємо від 30 до 40 тисяч тонн антрацитового вугілля на добу при мінусових температурах. На місяць Україна споживала 1 мільйон 200 тисяч тонн антрацитової групи. Обмеження, які прийшли на сьогоднішній день і ті запаси які є на генераціях, можуть говорити лише про те, що нам потрібно їх заміщувати – період заміщення – порядка 50-55 днів", – каже Насалик.

Водночас за словами міністра, існують певні ускладнення, оскільки через зупинку кількох ядерних реакторів у Європі, інші держави також активно закуповують антрацитове вугілля.

Раніше стало відомо, що Кабмін переніс наступне засідання з традиційної середи на вівторок 14 лютого.

Про блокування перевезень з тимчасово окупованою територією читайте також у матеріалі "На різних фронтах: як воюють "Донбас-Україна" і колишній "Донбас"

Як відомо, 12 лютого Гройсман заявив, що блокування поставок вугілля з непідконтрольних Україні територій Донбасу може спричинити зупинки і відключення у сфері електро- і теплопостачання по всій території країни.

16 грудня 2016-го бійці добровольчих батальйонів заявили, що якщо протягом семи днів усі українські військовополонені не будуть звільнені терористами, добровольці почнуть тотальну блокаду окупованих територій.

26 грудня добровольці оголосили про блокаду. Колишній в.о. начштабу батальйону "Айдар" Валентин Лихоліт пообіцяв не пропускати метал, вугілля, деревину та промислові партії алкоголю і сигарет.

Одним з організаторів блокади є Анатолій Винорогодський, участь у "блокаді" також беруть народні депутати, зокрема, Семен Семенченко, Володимир Парасюк та Тарас Пастух.

25 січня на знак протесту проти торгівлі з окупантами учасники акції заблокували залізницю на Луганщині між станціями Світланове та Шипілове, через що поліція відкрила кримінальне провадження за ч.1 ст. 279 Кримінального кодексу.

28 січня у "штабі блокади" заявили, що мають намір розширити акцію, а 10 лютого заявили про перекриття залізниці "Ясинувата-Костянтинівка".

Валентина Романенко, Українська правда

Читайте також