Українцям можуть заборонити скаржитись на президента та суддів
18:34 17.02.2021
257

Народні обранці розглянуть законопроект, який заборонятиме українцям скаржитися Уповноваженому ВР з прав людини на діяльність президента, парламенту та Кабінету міністрів. Подібне обмеження передбачено законопроектом №5019, передає РБК-Україна.

Зокрема, закон визначає чіткий перелік державних органів, діяльність яких не може бути предметом індивідуальної скарги до Уповноваженого. Також у документі пропонують заборонити і скарги на суддів Конституційного суду України та суддів інших судів.

Однак, виключення діяльності таких органів з-під сфери дії закону не означає, що Уповноважений не зможе впливати на діяльність цих органів шляхом надання експертизи проектів актів, здійснення публічних заяв та виступів, надання оцінки їх діяльності з точки зору ризиків для дотримання прав людини і основоположних свобод, - запевняють автори проекту.

Документ пропонує змінити вимоги до кандидата на посаду омбудсмена. Його вік хочуть знизити до 35 років, а також передбачити, що кандидат на посаду повинен мати високі моральні якості та досвід правозахисної діяльності не менше 5 років.

Передбачається змінити й сам порядок висунення кандидатів на посаду Уповноваженого.

Зазначимо, проект закону уже розглянув комітет з питань регламенту, депутатської етики та організації роботи ВР.

 

Читайте також