Адаптивний карантин в Україні: які обмеження почнуть діяти з 24 лютого
18:03 17.02.2021
256

Кабмін продовжив карантин в Україні до 30 квітня та запровадив адаптивний карантин. Тож з 24 лютого українські регіони розділять на чотири епідеміологічні зани в залежності від рівня захворюваності.

Відповідне рішення ухвалили на засіданні 17 лютого.

Україна повернеться до моделі адаптивного карантину. В областях встановлюватимуться різні карантинні обмеження залежно від епідемічної ситуації. Як і минулого разу, передбачається чотири рівні епідемічної небезпеки, кожен з яких має чіткі обмеження та критерії визначення, – зазначив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Зазначимо, відповідно до моделі адаптивного карантину країну поділять на чотири зони – «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону».

Зелений рівень встановлюється на всій території країни у разі, якщо рівень захворюваності на грип та ГРВІ на території країни не менше ніж у 13 регіонах не перевищує 50% від епідпорогу.

Жовтий рівень є базовим рівнем, який встановлюватиметься в регіоні до його переходу в «зелену» або «червону» зони. Там діятимуть загальнонаціональні обмеження, зокрема обов'язкове носіння масок у громадських місцях та дотримання соціальної дистанції.

Помаранчевий рівень є попереджувальним рівнем, який свідчитиме про ускладнення епідситуації. Його застосують у разі перевищення одного з показників:

  • перевищення епідпорогу захворюваності на грип та ГРВІ;
  • завантаженість лікарняних ліжок більш ніж 65%;
  • кількість тестувань на COVID-19 протягом 7 днів менше ніж 300 на 100 тисяч населення;
  • кількість госпіталізацій пацієнтів з підтвердженим діагнозом з понад 60 на 100 тисяч населення протягом 7 днів;
  • коефіцієнт виявлення COVID-19 більш ніж 20% на сто осіб;
  • збільшення загальної кількості госпіталізацій більш ніж на 50% у період семи днів.

Обмеження у «помаранчевій» зоні будуть такими ж, як і в «жовтій».

Червоний рівень застосовується у разі перевищення показників впродовж трьох днів поспіль і запроваджується впродовж 48 годин після настання підстав для його введення.

Читайте також