Кабмін продовжив карантин в Україні до 30 квітня та запровадив адаптивний карантин. Тож з 24 лютого українські регіони розділять на чотири епідеміологічні зани в залежності від рівня захворюваності.
Відповідне рішення ухвалили на засіданні 17 лютого.
Україна повернеться до моделі адаптивного карантину. В областях встановлюватимуться різні карантинні обмеження залежно від епідемічної ситуації. Як і минулого разу, передбачається чотири рівні епідемічної небезпеки, кожен з яких має чіткі обмеження та критерії визначення, – зазначив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
Зазначимо, відповідно до моделі адаптивного карантину країну поділять на чотири зони – «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону».
Зелений рівень встановлюється на всій території країни у разі, якщо рівень захворюваності на грип та ГРВІ на території країни не менше ніж у 13 регіонах не перевищує 50% від епідпорогу.
Жовтий рівень є базовим рівнем, який встановлюватиметься в регіоні до його переходу в «зелену» або «червону» зони. Там діятимуть загальнонаціональні обмеження, зокрема обов'язкове носіння масок у громадських місцях та дотримання соціальної дистанції.
Помаранчевий рівень є попереджувальним рівнем, який свідчитиме про ускладнення епідситуації. Його застосують у разі перевищення одного з показників:
- перевищення епідпорогу захворюваності на грип та ГРВІ;
- завантаженість лікарняних ліжок більш ніж 65%;
- кількість тестувань на COVID-19 протягом 7 днів менше ніж 300 на 100 тисяч населення;
- кількість госпіталізацій пацієнтів з підтвердженим діагнозом з понад 60 на 100 тисяч населення протягом 7 днів;
- коефіцієнт виявлення COVID-19 більш ніж 20% на сто осіб;
- збільшення загальної кількості госпіталізацій більш ніж на 50% у період семи днів.
Обмеження у «помаранчевій» зоні будуть такими ж, як і в «жовтій».
Червоний рівень застосовується у разі перевищення показників впродовж трьох днів поспіль і запроваджується впродовж 48 годин після настання підстав для його введення.