Масове блокування сайтів: поліція відкликала листа з рішенням суду
20:01 25.02.2021
256

Правоохоронці відкликали супровідний лист до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, з рішенням Голосіївського суду, за яким провайдери зобов'язані блокувати доступ до сайту російського економічного видання РБК і ще 425 різних сайтів. У відомстві зауважили, що ініціатором позову був громадянин, якому не подобалося те, що на різних сайтах його називали «шахраєм і пройдисвітом».

Про це повідомляє DW з посиланням на заступника міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко.

Сьогодні Україна з подивом дізналася про те, що рішенням Голосіївського районного суду Києва накладено арешт на 426 інтернет-сайтів. Поліція вже відкликала свого супровідного листа до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, - написав Геращенко на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

За його словами, 17 грудня 2020 року громадянин Олександр Пан звернувся в поліцію зі скаргою на нібито скоєні проти нього шахрайські дії. «Йому дуже не подобалося те, що про нього писали на різних інтернет-сайтах в різний час, називаючи його шахраєм і пройдисвітом», - зазначив Геращенко.

Заступник міністра пояснив, що після реформи кримінально-процесуального законодавства поліція зобов'язана реєструвати будь-які заяви про вчинення кримінального правопорушення, відповідно, цю теж було зареєстровано.

Після цього Олександр Пан і його адвокати звертаються до Голосіївського районного суду з вимогою накласти арешт на сотні інтернет-сайтів, які в різний час щось про нього писали. Суддя Плахотнюк 4 лютого 2021 року виносить рішення про визнання 426 інтернет-сайтів такими, що принижують честь і гідність Пана, і накладає на них арешт, - пояснив Геращенко.

Далі, за його словами, це рішення суду спрямовується слідчому поліції, а також у НКРЗІ. «Жодних реальних дій, які завдали б шкоди власникам інтернет-ресурсів, заподіяно не було, окрім шкоди суспільній моралі після таких рішень суду», - наголосив заступник міністра.

Нагадаємо, сьогодні в ЗМІ з'явилися повідомлення про рішення Голосіївського суду, яким провайдерів зобов'язали закрити доступ до російських РБК і LiveJournal і ще 424 інформаційних інтернет-ресурсів.

Читайте також