Україна просить ООН розмінувати Донбас
10:33 08.10.2016
254
Україна закликає Організацію Об'єднаних Націй забезпечити належне виконання протоколу з вибухонебезпечних предметів через стрімке збільшення їхньої кількості на Донбасі. Про це йдеться у тексті виступу делегації України на загальних дебатах комітету з питань роззброєння і міжнародної безпеки Генасамблеї ООН 7 жовтня, передають Українські Новини.
 
У виступі наголошується, що внаслідок збройної агресії Росії і наступальних дій незаконних збройних формувань, що діють у певних районах Донецької і Луганської областей, Україні наразі доводиться мати справу з різким збільшенням кількості вибухонебезпечних пережитків війни, що викликає серйозні жертви серед цивільного населення, у тому числі дітей.
 
"Ці ВПВ, а також протипіхотні міни, які мають невибіркову дію, встановлюють незаконні збройні групи у житлових районах і на шляхах сполучення між населеними пунктами ... Насправді, вони є більшою загрозою для цивільного населення, ніж для військовослужбовців", - зазначається у тексті виступу.
 
Україна вважає, що для міжнародного співтовариства життєво важливо докласти всіх зусиль для забезпечення належного виконання протоколу по вибухонебезпечних предметів, що залишилися через війну на Донбасі.
 
Раніше представники НАТО передали Україні транш матеріально-технічної допомоги для гуманітарного розмінування.
 
Джерело : Корреспондент.net  
Читайте також