Кримськотатарський орнамент включили до списку ЮНЕСКО
12:34 16.12.2021
255

Організація Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) внесла традиційний кримськотатарський орнамент "орьнек" до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства.

Про це Президент України Володимир Зеленський повідомив у Твіттері.

"Вітаю кримськотатарський народ і всю Україну зі знаковою перемогою. UNESCO внесла традиційний кримськотатарський орнамент "орьнек" до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства", - наголосив Президент.

Включення "орьнек" до списку культурної спадщини ЮНЕСКО Зеленський назвав "гідним визнанням самобутності киримли та краси культурної мозаїки України".

Як повідомляв Укрінформ, у липні 2020 року кримськотатарський орнамент "орьнек" як елемент нематеріальної культурної спадщини України був внесений до попереднього списку ЮНЕСКО для можливого включення його до репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства.

Розробка номінаційного досьє "Орьнек - кримськотатарський орнамент" була довгостроковою ініціативою кримськотатарської громадської організації "Алем".

Розгляд питання щодо включення української номінації "Орьнек" до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства в межах роботи 16-ї сесії Міжурядового комітету ЮНЕСКО був запланований на 14 грудня.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також