Українські прикордонники готуються до можливого прориву, підкріплення прибуває щодня
16:30 16.11.2021
275

Державна прикордонна служба України наразі не фіксує спроб нелегальних мігрантів потрапити з Білорусі до України - про це повідомив речник Держприкордонслужби Андрій Демченко.

“Ситуація на даний момент, як і у попередні дні, спокійна. Ми продовжуємо посилювати наші сили на кордоні”, - сказав він.

Демченко зауважив, що, крім сил Держприкордонслужби, прибувають резерви інших правоохоронних органів. За його словами, резерви прибувають щодня.

“Ми готуємось до того, що потік нелегальних мігрантів може бути у будь-який момент скерований у бік України. Тому ми маємо бути готові, щоб не допустити прориву нелегальних мігрантів у нашу державу”, - наголосив речник.

Як повідомлялось, мігранти з боку Білорусі у вівторок, 16 листопада, почали штурмувати польський кордон у районі пункту пропуску “Брузги-Кузниця.  

Нині безпосередньо на польсько-білоруському кордоні перебуває 3-4 тисячі мігрантів, загалом у Білорусі - до 20 тисяч.

Польський кордон захищають 20 тисяч військових, прикордонників та поліцейських.

Україна також посилює кордон із Білоруссю і направляє туди додатково 8,5 тисячі військових.

Міграційна криза на кордоні Білорусі з Польщею, Литвою, Латвією триває із серпня. Країни звинувачують Білорусь у спеціально створеному міграційному тиску в рамках ворожих гібридних дій проти них як країн ЄС.

З початку вересня на польсько-білоруському кордоні діє надзвичайний стан. Варшава планує збудувати до середини 2022 року на лінії кордону з РБ загородження заввишки понад 5 метрів.

Автор: Даша Драгоманова
Читайте також