США відклали передачу військової допомоги Україні на 200 мільйонів доларів
12:00 11.12.2021
257

США затягують передачу додаткової військової допомоги, яку погодили і повинні були надати Україні. Також у США існує варіант, що містить набагато більший пакет допомоги. Про це повідомляє NBC.

“Адміністрація Байдена підготувала пакет додаткової військової допомоги для України на суму 200 мільйонів доларів в останні тижні, але утрималася від доставки допомоги, незважаючи на заклики Києва і деяких законодавців, за словами трьох осіб, знайомих з проблемою”, — говориться у повідомленні.

За їх даними, відповідна ініціатива перебуває на розгляді у президента США вже три-чотири тижні. Очікувалося, що цей пакет допомоги буде затверджений та оприлюднений минулого тижня, але Білий дім вирішив відкласти ухвалення остаточного рішення, щоб надати час для дипломатичного врегулювання ситуації між Росією та Україною та знизити напруженість.

"Після того, як місяць тому Київ надіслав терміновий запит про військову допомогу та отримав позитивну відповідь, український уряд був спантеличений, чому пакет допомоги не був реалізований, як очікувалося. З цього приводу є невелике розчарування", – сказав співрозмовник, знайомий з позицією українського уряду.

Інший співрозмовник повідомив, що існує низка інших варіантів подальшої допомоги Україні, включаючи набагато більший пакет допомоги, ніж 200 мільйонів доларів. Він буде затверджений у разі подальшого вторгнення Росії.

За даними телеканалу, Україна додатково попросила у США системи протиповітряної оборони, протикорабельні ракети, більше протитанкових ракет Javelin, радіолокаційні системи, боєприпаси, модернізовані артилерійські боєприпаси та медичне обладнання.

 

Автор: Павло Петрушко
Читайте також