Акція солідарності з жінками Афганістану під будівлею МЗС триває
13:59 03.10.2021
257

У Києві на Михайлівській площі поблизу будівлі Міністерства закордонних справ триває проходить акція солідарності з жінками Афганістану, права яких опинилися під загрозою через прихід Талібану до влади.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, її організатором є міжнародна правозахисна організація Amnesty International.

«Заборона займатися спортом, навчатись у змішаних класах, одягатися за власним бажанням, брати участь у політичному житті країни й навіть працювати – усі ці «нововведення» талібів відкидають Афганістан щонайменше на 20 років назад і прямо обмежують права та свободи дівчаток і жінок», – констатували організатори заходу

Акція проходить мирно. Її учасники принесли із собою ті речі, які таліби забороняють афганським жінкам. Зокрема, взуття на підборах, яскравий одяг та інші символічні предмети. У руках вони тримають плакати з написами: «Йшов 2021 рік... у афганських жінок знову відбирають фундаментальні права людини”, “Моє місце повсюди”, “Запитаю у чоловіка, чи можу боротися за свої права”.

Учасники та учасниці мають на меті підтримати активісток, які виступають за свої права, і закликати світові уряди негайно вжити заходів для захисту прав жінок і дівчат Афганістану.

Автор: Даша Драгоманова
Читайте також