В Україні може з'явитись військова місія ЄС, – ЗМІ
10:57 03.10.2021
255

У Європейському Союзі розглядають можливість організації незалежної військової навчальної місії в Україні. Відповідно до внутрішнього документа, таким чином Європа хоче підтримати Україну в умовах "напруженості між Києвом і Москвою, яка триває". Про це повідомляє німецьке видання Welt am Sonntag з посиланням на внутрішні документи EEAS.

Навчальна місія може називатись "Військова консультативна та навчальна місія ЄС в Україні". Відомо, що ця місія потрібна для навчання українських військових у зв'язку з агресією Російської Федерації на кордоні України, а також для демонстрації солідарності ЄС з нашою країною.

За даними німецьких журналістів на створенні військової місії наполягають Литва, Латвія, Естонія, а також Польща, Румунія і Словаччина. Крім того, таку позицію підтримують Швеція і Фінляндія.

Зазначається, що з проханням про організацію місії в Україні до верховного представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозепа Борреля звернулися керівники українських Міністерства закордонних справ і Міністерства оборони. Конфіденційний лист було відправлено в липні цього року.

Крім варіанту створення військової місії Євросоюз розглядає й інші способи посилення військового потенціалу української армії. Серед них розширення консультативної місії ЄС щодо реформи сектора громадянської безпеки України, яка існує з 2014 року.

Автор: Даша Драгоманова
Читайте також