КСУ розглянув справу щодо заборони росiйських серiалiв
21:02 21.12.2021
256

Вiдповiдно до рiшення Вищої палати КСУ заборона показу росiйських фiльмiв та серiалiв визнана конституцiйною. Це поширюється на фiльми, якi виготовленi та/або вперше оприлюдненi пiсля 1 сiчня 2014 року.

Зокрема, не допускається використання телерадiоорганiзацiй для трансляцiї фiльмiв та телепередач (крiм iнформацiйних), а також iнформацiйно-аналiтичних телепередач, якщо один з учасникiв є особою, яка внесена до Списку, що створюють загрозу нацбезпецi України.

Суд визнав такими, що вiдповiдають Конституцiї України, приписи першої пропозицiї абзацу 10 частини другої статтi шiсть Закону України Про телебачення та радiомовлення, абзацу четвертого частини третьої статтi 15, абзацу четвертого частини четвертої статтi 15, частини шостої статтi 15, частини сьомої статтi 15, частини першої , друга пропозицiя частини другої статтi 151 Закону України Про кiнематографiю, – йдеться у повiдомленнi, опублiкованому прес-службою Конституцiйного суду.

Йдеться також про такi положення Закону України Про кiнематографiю:

  • заборонено показ фiльмiв, де один iз учасникiв включений до Перелiку тих, хто створює загрозу нацбезпецi;
  • у тому числi – якщо один iз учасникiв фiльму вноситься до списку, що створюють загрозу нацбезпецi;

Визнано конституцiйним те, що Перелiк осiб, якi створюють загрозу нацiональнiй безпецi, створюється центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування держполiтики у сферах культури та мистецтв, на пiдставi звернень Ради нацiональної безпеки та оборони України (РНБО), Служби безпеки (СБУ), а також Нацради з телебачення та радiомовлення;

Також заборонено трансляцiю фiльмiв, зроблених фiзичними та юридичними особами країни-агресора, якi не мiстять популяризацiї чи пропаганди його органiв та їх окремих дiй.

 

Автор: Павло Петрушко
Читайте також