Верховна Рада врегулювала процедуру обміну військовополонених
18:32 28.07.2022
260

Верховна Рада сьогодні в цілому ухвалила законопроект, спрямований на врегулювання процедури обміну військовополонених.

Відповідний законопроєкт №7436-д підтримали 293 депутати, повідомляє Ярослав Железняк.

Так, Кримінальний кодекс доповнюється новою статтею 84-1. Вона звільняє військового від покарання, якщо було ухвалене рішення про його обмін. Якщо ж обмін не відбувся — суд за клопотанням прокурора відправлятиме засудженого для відбування покарання.

Зміни до КПК (нова стаття 2011 КПК) пропонують передбачити можливість скасування слідчим суддею за клопотанням прокурора запобіжного заходу підозрюваному чи обвинуваченому, якщо уповноважений орган прийняв рішення про передачу його для обміну як військовополоненого.

Після того, як слідчий суддя чи суд скасовують запобіжний захід у порядку, передбаченому статтею 2011 КПК, то підозрюваного/обвинуваченого мають негайно звільнити та передати під нагляд уповноваженого органу.

Також у законопроєкті передбачено випадок, коли засуджений, який був звільнений судом від відбування покарання і обмін якого відбувся, до закінчення строків давності виконання обвинувального вироку знову буде затриманий на території України через участь у бойових діях. У такій ситуації суд його направить для відбування призначеного покарання.

 

Автор: Павло Петрушко
Читайте також