ВР підтримала законопроект про великий Державний Герб України
19:00 24.08.2021
259

Верховна Рада України підтримала в першому читанні законопроект "Про великий Державний Герб України" (реєстраційний номер 5712), який був внесений президентом України Володимиром Зеленським. Про це повідомляється на сайті ВР.
За підтримку проголосували 257 народних депутатів України. Не голосували: фракція "ОТЗЖ" в повному складі, "Європейська солідарність" і "Голос". Зокрема, "за" проголосували 213 депутатів з фракції "СН", 13 - з "Батьківщини", 9 - група "За майбутнє", 16 - група "Довіра", 6 - позафракційних.
Згідно з Конституцією України, при остаточному схвалення цього закону необхідно буде зібрати мінімум 300 голосів.

  • Законопроект визначає, що державний Герб є державним символом України, головним елементом якого є знак княжої держави Володимира Великого (малий Державний Герб України), тобто тризуб золотого кольору, розміщений на синьому п'ятисторонньому щиті з закругленими нижніми бічними кутами із золотою облямівкою.
  • Над щитом - зображення великокняжого вінця (корони) Ярослава Мудрого і пурпурно-золотого шатра у вигляді рослинного орнаменту.
  • Щит тримають: з лівого боку - лев (герб Галицько-Волинського князівства), з правого - воїн-козак з рушницею (герб Війська Запорізького).
  • Під щитом - стрічка з двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів, під стрічкою - дві золоті колоски пшениці, переплетені гроном калини пурпурного кольору зі стилізованими листям пурпурно-золотого кольору. Зображення лева і воїна-козака виконані золотим кольором з елементами пурпурного.

Законопроектом забороняється відтворення зображення великого герба в символіці політичних партій, громадських об'єднань, професійних спілок та їх об'єднань, юридичних і фізичних осіб, а також використання або імітації зображення його в рекламі, крім соціальної реклами щодо захисту суверенітету і територіальної цілісності України, в перевернутому вигляді або в інший спосіб, що виражає наругу і зневагу до нього. Також забороняється розміщення на зображенні герба написів або зображень незалежно від способів їх нанесення і змісту.

Також передбачається, що великий герб не відноситься до об'єктів авторського права.
У законопроекті наголошується, що за публічну наругу над великим гербом, а також порушення вимог щодо використання великого Державного Герба України особи несуть відповідальність, встановлену законом.

Автор: Анна Макарчук
Читайте також