З тимчасово окупованих територій повернули 10 українських дітей, - Дмитро Лубінець
13:49 20.06.2024
259

З тимчасово окупованих територій вдалося повернути 10 українських дітей, повідомив Омбудсман Дмитро Лубінець.

За його словами, діти разом зі своїми рідними проживали на тимчасово окупованих територіях у Донецькій, Херсонській та Запорізькій областях. Наразі вони перебувають на підконтрольній Україні території та оговтуються від пережитих жахів, які їм завдала окупаційна "влада".

Масштаби примусової мобілізації вражають – за словами повернутих, без російського паспорта не можна було зробити жодної дії чи отримати медичну допомогу. Діти стали свідками безпідставних обшуків їхніх помешкань росіянами. Мама одного з хлопчиків повідомила, що вони взагалі проживали у будинку, пошкодженому російським снарядом.

Окупанти змушували дітей ходити до російської школи та щопонеділка співати гімн РФ. Деяким вдалося здобувати онлайн українську освіту, проте батьків залякували, що у такому разі дітей відбиратимуть. За словами Лубінця, українці ухвалюють рішення робити все можливе, щоб вберегти життя і майбутнє своїх дітей.

Омбудсман також нагадав, що якщо ваша дитина зникла, і ви як законний її представник не знаєте місця її перебування, обов’язково повідомте про це Національну поліцію України за номером 102. Якщо ви переконані, що дитину депортували до РФ чи вона перебуває на тимчасово окупованих територіях, варто також повідомити Офіс Омбудсмана.

Контакти Офісу Омбудсмана: гаряча лінія 0 800 50 17 20 — в межах України, 044 299 74 08 — для дзвінків з-за кордону, електронна адреса — hotline@ombudsman.gov.ua.

Автор: Павло Перушко
Читайте також