Україна та Єврокомісія продовжили "транспортний безвіз" до кінця 2025 року
14:09 20.06.2024
253

Україна та Європейська комісія продовжили дію "транспортного безвізу" на рік із можливістю автоматичної пролонгації до кінця 2025 року. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль у четвер.

"Україна та Єврокомісія продовжили дію "транспортного безвізу" на рік із можливістю його автоматичної пролонгації до кінця 2025 року. Вантажні автоперевезення з України до ЄС та з Євросоюзу в Україну і далі не потребуватимуть спеціальних дозволів," - написав Шмигаль у Telegram.

За словами прем'єра, оновлена угода передбачає також низку взаємних зобов’язань щодо наявності ліцензій на перевезення та маркування вантажівок.

Шмигаль зазначив, що "транспортний безвіз" вже посилив економіку України. За півтора року дії угоди Україна експортувала до ЄС товарів на 48% більше, ніж за аналогічний період до її підписання. Імпорт зріс на 44%, включаючи товари та комплектуючі, необхідні українським виробникам для налагодження виробничого процесу.

"Вдячні європейським партнерам за підтримку та солідарність. Робимо ще один важливий крок до інтеграції в економічний простір єдиної Європи як передумови членства в ЄС," - підсумував Шмигаль.

Автор: Павло Перушко
Читайте також