8 порад, які допоможуть покращити психічне здоров’я
13:55 15.05.2017
255
Піклуватися про своє психічне здоров'я надзвичайно важливо для того, щоб досягнути поставлених життєвих цілей і довго залишатися в хорошій формі. Дізнайтеся, як допомогти своєму розуму краще працювати за допомогою цих 8 чудових порад.

Просто задумайтесь: коли з психікою щось негаразд, тіло теж починає здавати.

Мігрені, болі в спині, безсоння та проблеми зі шлунком досить часто є ознакою певних порушень психічного стану.

Не бійтеся зізнатися, що потребуєте допомоги. Психічне здоров’я не обов’язково пов’язане з божевіллям. Це значно ширше поняття, ніж більшість людей зазвичай уявляє.

Якщо ви страждаєте від надмірного стресу, проблем із концентрацією чи сном, читайте далі й дізнаєтеся кілька чудових порад, як запобігти таким розладам і краще піклуватися про себе.

1. Стежте за своєю вагою

Коли людина страждає на зайву вагу чи ожиріння, це означає, що рівень жиру в її організмі перевищує норму.

Це впливає не лише на зовнішній вигляд, а й суттєво вражає роботу мозку. Як наслідок, порушується когнітивний розвиток і здатність людини керувати своїми почуттями й ідеями.

У плані ваги запам’ятайте одне: мова не про те, щоб бути худими, а про необхідність позбутися жиру. Для цього варто дотримуватися збалансованої дієти та займатися спортом.

2. Читайте все, що вам до вподоби, особливо сюрреалістичну літературу

Читання – це, безумовно, хороший спосіб подбати про психічне здоров’я та покращити його. Книга змушує вас зосередитися, запам’ятати інформацію та пов’язати конкретні факти з абстрактними ідеями.

Крім того, читання дає змогу дізнатися про ситуації, які вам не доводилося переживати й, у такий спосіб, готує вас стикнутися з ними у власному житті чи в житті близької людини.

Що стосується сюрреалістичних текстів, вони містять асоціації, які виходять за межі усталених рамок. Ці асоціації покращують психічне здоров’я, оскільки вони сприяють створенню нових схем у мозку.

Наприклад, прочитайте книгу “Сільський лікар” Франца Кафки, а потім поділіться з нами своїми враженнями.

3. Виконуйте багато завдань водночас

Одночасне виконання багатьох справ – це ідеальна вправа для мозку.

Терапевтична цінність багатозадачності полягає в тому, що ви тренуєтеся обробляти інформацію. Чим швидше ви виконуєте завдання, тим краще.

Крім того, це також покращує концентрацію. Попри те, що ви заглиблені у виконання різних завдань, вам доводиться приділяти повну увагу кожному з них, щоб бути ефективними.

4. Вимкніть телевізор

Зазвичай люди проводять щонайменше півгодини перед екраном телевізора, перш ніж лягати спати. Однак це стає причиною феномена, який називається дефіцит сну.

Людина почувається дуже втомленою через те, що недостатньо спить.

Телевізор спричиняє виснаження, оскільки слугує вечірньою розвагою, через яку ви все ніяк не лягаєте спати. Ви позбавляєте мозок необхідного відпочинку, навіть не усвідомлюючи цього.

Вимкніть телевізор і почитайте або іншим способом розслабтеся перед сном. Це обов’язково покращить ваше психічне здоров’я.

5. Медитуйте

Медитація допоможе очистити розум від усього, що вас турбує.

Через стрес і негативні емоції створюються нейронні зв’язки, які заважають ясно мислити й можуть навіть спричиняти психологічні блоки. Якщо мозок перебуває в такому стані протягом тривалого періоду часу, його робота порушується, що негативно впливає на здоров’я людини.

Дізнайтеся більше про те, як медитувати, щоб розслаблятися та відпускати негативні емоції.

6. Почніть брати участь у групових заходах

Навіть якщо ви належите до людей, які люблять бути наодинці, не забувайте, що людина – це соціалізована тварина. Усім нам потрібно ділитися своїми переживаннями та цілям з іншими. Це суто людське.

Коли ви спілкуєтеся з людьми довкола, це сприяє росту самооцінки й вибудовує вас як особистість.

Особистість – це значно більше, ніж просто “его”. Усвідомлення того, ким ви є і чого хочете, – це необхідний інструмент для визначення власних цілей і пошуку свого місця у світі.

Саме тому важливо брати участь у групових заходах.

Вам також буде цікаво дізнатися більше про 4 корисні звички щасливих людей

7. Малюйте

Художня освіта зараз не надто популярна. Багато людей відмовляються від своїх починань у мистецтві, оскільки не знають, як малювати. Однак не потрібно бути Фрідою Кало чи Леонардо да Вінчі, щоб користуватися перевагами малювання.

Просто візьміть блокнот і почніть виводити якісь візерунки, адже цього більш ніж достатньо, щоб розслабитися, стимулювати концентрацію та покращити пам’ять.

Можете навіть купити собі красиву розмальовку або книгу-антистрес. Вони стають все популярнішими серед дорослих.

Як бачите, покращити психічне здоров’я цілком можливо, і це залежить від вас. Потрібно просто переглянути свій розклад і виділити час на себе.

Ми радимо поставитися до цього серйозно. Неважливо, наскільки сильно ви чогось хочете чи скільки часу працюєте, щоб досягти цього, адже якщо людина погано почувається, їй буде значно складніше втілити свої задуми.

Читайте також
Холтер-моніторинг що це
Суспільство
12:58 26.10.2024
Холтер-моніторинг що це