Обійми справді покращують емоційне здоров’я
11:48 15.05.2017
257
Обійми не тільки приємні. Вони також є здоровою частиною життя! Дізнайтеся про важливу користь обіймів.
Обійми – це, безумовно, вид невербального спілкування, який нам усім варто частіше практикувати з тими, хто нам близький.

Також зрозуміло, що вони приносять користь емоційному здоров’ю.

Ми говоримо про найпоширеніший жест у світі. Обійми не знають ні мови, ні культури, ні релігії. Вони навіть вищі за наш вид.

Тварини теж розуміють обійми або, швидше, тілесний контакт як спосіб спілкування з іншим членом своєї соціальної групи. Цей основний жест передає почуття безпеки та близькості, а також створює зв’язок між членами групи.

Можна сказати, що обійми, тобто фізична близькість, є універсальними. І ми всі певним чином розмовляємо цією емоційною мовою.

Дізнайтеся про це трохи більше.

1. Фізична близькість як форма розвитку

Деякі аспекти обіймів ми, безсумнівно, особисто відчували на собі.

Обійми мають сенс, коли вони йдуть від людей, які мають позитивний і корисний зв’язок з вами.

Однак фізичну близькість незнайомця часто сприймають як загрозу.

Коли ми обіймаємо когось або нас обіймають, це зміцнює соціальні зв’язки. Це дуже просто й елементарно. Це здорове джерело особистісного розвитку.

Ми завжди цінуємо свою незалежність, можливість удосконалювати себе і здатність насолоджуватися моментами самотності. Однак ніхто не може заперечувати, що ці багатозначні жести змушують нас почуватися добре.

Зрештою, ми соціальні істоти. Отже, нам потрібна така мова, щоб відчувати, що ми пов’язані з кимось і чимось, як-от з сім’єю або групою друзів.

2. Нашим мізкам потрібні обійми, особливо в ранньому дитинстві

Діти, яких обіймали та які відчували тепло батьків з моменту народження, ростуть з більшою зрілістю та емоційною рівновагою.

Мозок розвивається “зсередини назовні” і “ззаду наперед”. Це означає, що структури мозку, які вимагають більше уваги у новонародженого, пов’язані з емоціями.

Коли дитина не відчуває страху і завжди почувається в безпеці, такі структури, як гіпокамп і мигдалеподібне тіло мозку, розвиваються без стресу і пов’язаного з ним з відчуттям занедбаності.

Обійми батьків з моменту народження до 3 років мають основоположне значення для подальшого емоційного розвитку.

3. Коли слова не виходять, нехай обійми врятують

Ви, напевно, жили з партнером, родичем або іншою людиною в якийсь момент у своєму житті.

Бувають часи, коли емоції керують нами. Наприклад, ми можемо сперечатися з тим, кого любимо, і іноді ми зрештою говоримо щось ненавмисно, що завдає болю, про що ми потім шкодуємо.

Коли ми усвідомлюємо, що слова вже марні в цій ситуації, і що ми все зіпсували, ми можемо скористатися обіймами та дати змогу їм врятувати нас.

4. Ми всі знаємо, як обійняти, але ми не завжди це робимо

Є багато людей, які люблять, коли їх обіймають, але не завжди беруть на себе ініціативу це зробити.

Можливо, це через боязкість, нерішучість або незнання, як розбити лід, щоб дістатися до стосунків, де обніматися не ніяково.

Коли доходить до обіймів, є одне просте правило: якщо вам це подобається, якщо вам це потрібно, і якщо ви цього хочете, зробіть це.

Адже немає нічого кращого, ніж 5 обіймів на день!

Обійми батьків, партнерів, дітей або друзів, яким погано, завжди допомагають, заспокоюють і втішають всіх.

5. Обійми дбають про емоційне здоров’я

Обійми можна також часто побачити у тваринному світі. Однак вони абсолютно інші ніж людські. Наприклад, тварини не використовують обійми, щоб вітати чи прощатися одне з одним.

Тварини шукають близькості як союзу і посилення соціальних зв’язків.

Нам також варто використовувати їх з цією метою. У такий спосіб ми можемо набагато заспокоїти багато страхів, знизити стрес і контролювати тривожність.

Обійми людини, яку ми любимо, допомагають нам цінувати теперішнє. Інакше кажучи, вони допомагають нам насолоджуватися тим, що відбувається тут і зараз, що не залишає місця для страху.

У цей момент є тільки підтвердження зв’язку, а ендорфіни й окситоцин навіть збільшують інтенсивність моменту.

Зробіть обійми регулярною частиною свого життя!

Читайте також