Вчені назвали доступний засіб від старіння
19:58 10.05.2017
254

Команда наукових фахівців з Великобританії представила дані, згідно яким з настанням старіння можна боротися, в

«Гаряча ванна здатна уповільнити процеси старіння», – цитує вчених преса. Експерти стверджують, що коли людина приймає гарячу ванну, у неї в крові значно скорочується рівень стресового гормону кортизолу, що надає серйозний вплив на старіння організму.

Кортизол вважається головним катаболічним гормоном: він змушує посилено працювати серцево-судинну систему і легені, при цьому пригнічуючи імунну систему, сповільнюючи процеси травлення і знижуючи репродуктивну функцію. При підвищеному рівні кортизолу прискорюються фізіологічні процеси старіння тіла – руйнується м’язова тканина і кістки, відбувається затримка в організмі натрію та підвищується кров’яний тиск, збільшується цукор в крові.

Дослідження вчених показали, що занурення у ванну з гарячою водою на деякий час може ефективно знижувати «розшалілий» кортизол, а, крім того, призводить до зменшення показників цукру.

У той же час фахівці застерігають: у гарячих ванн є протипоказання. При деяких хронічних захворюваннях, наприклад, при циститі і хворобах сечостатевої системи, геморої, дерматологічних проблемах такі ванни, як правило, виявляються під забороною.

Читайте також