Единбурзькі вчені розробили 3D-надрукований пристрій для тестування ліків
19:03 29.12.2023
253

Науковці з Університету Единбурга створили перший у світі інноваційний пристрій, надрукований на 3D-принтері, який відкриває шлях для швидшого розвитку нових медичних препаратів та зменшує необхідність використання тварин у дослідженнях, повідомляє The Guardian.

Цей унікальний пристрій містить п'ять відсіків, виготовлених за допомогою 3D-друку, що імітують ключові людські органи - серце, легені, нирки, печінку та мозок. Вони з'єднані між собою каналами, схожими на кровоносну систему людини, через які можна перекачувати нові медикаменти.

Цей апарат дозволяє науковцям візуалізувати ефект лікарських засобів на організм, оцінюючи реакцію різних органів без проведення експериментів на живих організмах.

Пластиковий пристрій застосовує позитронно-емісійну томографію (ПЕТ) для створення деталізованих 3D-зображень, які ілюструють процеси, що відбуваються у мікроскопічних органах.

Для ПЕТ-сканування використовуються мінімальні кількості радіоактивних речовин, які вводяться в чип, передаючи сигнали до високочутливої камери. Це дозволяє дослідникам більш точно оцінити вплив нових медикаментів.

Ліам Карр, головний розробник пристрою, зазначає, що пристрій дає можливість візуалізувати шляхи проникнення та тривалість перебування нових препаратів в організмі, уникаючи необхідності тестування на людях чи тваринах.

Науковці вважають, що цей пристрій стане значущим інструментом у дослідженні раку, серцево-судинних, нейродегенеративних захворювань та інших патологій.

За словами Карра, ця технологія обіцяє значно зменшити використання тварин у всесвітніх фармацевтичних дослідженнях, особливо на ранніх етапах розробки лікарських засобів.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також
Холтер-моніторинг що це
Суспільство
12:58 26.10.2024
Холтер-моніторинг що це