Понад 3500 пацієнтів, які зазнали інсульту, отримали лікування в медичних закладах Вінниччини, з них 445 осіб померли. Ця статистика відображає лише перших шість місяців поточного року.
Зростає кількість випадків серцево-судинних захворювань, і це обумовлено різними факторами, зокрема великомасштабною війною.
Лікування гострого мозкового інсульту фінансується державою. Національна служба здоров'я компенсує медичним установам вартість від 15 до 131 тисяч гривень в залежності від обсягу наданої допомоги.
В дев'яти медичних закладах Вінницької області було укладено контракти з Національною службою здоров'я на надання медичної допомоги при гострому мозковому інсульті:
- Вінницька міська клінічна лікарня ШМД;
- Вінницька міська клінічна лікарня №1;
- Бершадська окружна лікарня інтенсивного лікування;
- Жмеринська центральна районна лікарня;
- Могилів-Подільська окружна лікарня інтенсивного лікування;
- Немирівська міська лікарня;
- Хмільницька центральна районна лікарня;
- Ямпільська територіальна лікарня;
- Вінницька психоневрологічна лікарня імені академіка О.І. Ющенка.
Саме в ці заклади "швидка" медична допомога повинна доставляти пацієнтів з підозрою на гострий мозковий інсульт.
Проте, були випадки, коли медичні заклади приймали пацієнтів на лікування, але не мали необхідних фахівців і обладнання для надання якісної медичної допомоги. Директорка департаменту охорони здоров'я та реабілітації Вінницької обласної влади, Ольга Задорожна, підкреслила, що ситуація, коли пацієнтів залишають у закладах без належного обладнання та ліків, є неприпустимою. Протягом шести місяців цього року було зареєстровано понад 500 випадків доставки пацієнтів до закладів, які не мали відповідного пакета для надання допомоги при інсульті. Організація продовжує працювати над покращенням якості медичної допомоги при інсультах.
Детальний перелік безоплатних послуг доступний за посиланням: посилання (пункт 9 "Медична допомога при гострому мозковому інсульті").