На Вінниччині понад 9 тис. пацієнтів отримали інсулін безоплатно за "Програмою медичних гарантій"
19:00 16.11.2022
283

Загалом в Україні понад 200 тисяч людей отримують інсуліни за програмою реімбурсації. З них у Вінницькій області – 9013. Ліки при цукровому діабеті ІІ типу отримують понад 442 тисячі пацієнтів, на Вінниччині області – 24752 осіб. Вартість препаратів відшкодовує НСЗУ напряму аптекам.

Діабет – це стан, який призводить до надто високого рівня цукру в крові. Дуже важливо виявити захворювання якомога раніше: якщо його не лікувати, воно прогресуватиме і може призвести до інвалідизації. 

Регулярний прийом ліків – важлива складова терапії для пацієнтів з цукровим діабетом. На сьогодні до програми реімбурсації включено 53 торгових назви лікарських засобів при діабеті ІІ  типу. Та  45 торгових назв препаратів інсуліну. 

Щоб отримувати ліки при діабетіза програмою реімбурсації під час воєнного стану необхідно:

  1. Звернутись до відповідного лікаря (декларація не потрібна): 

– у разі  цукрового діабету II типу — до сімейного лікаря, терапевта або педіатра; 

– для лікування інсулінозалежного діабету — до ендокринолога, щоб отримати план лікування та перший рецепт. Другий рецепт можна отримати у сімейного лікаря.

  1. Отримати паперовий або електронний рецепт.

Лікар випише паперовий рецепт, якщо в медзакладі немає світла або доступу до електроенергії. 

  1. Звернутися до аптеки, яка відпускає ліки за програмою «Доступні ліки» (отримати інформацію про адреси таких аптек у вашому населеному пункті можна, зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77).

  2. Показати працівнику аптеки рецепт і отримати ліки безоплатно або з доплатою.

На Вінниччині ліки від діабету 2 типу можна отримати в 699 аптеках. Впізнати їх можна за наліпкою “Доступні ліки”. Інсулін відпускають 355 – ці аптеки мають позначку “+Інсуліни”.

Вартість ліків відшкодовує НСЗУ. З початку року аптекам Вінницької області, які відпускають препарати за програмою “Доступні ліки”, НСЗУ виплатила майже 23,2 млн грн. За відпущені інсуліни - понад  54,2 млн грн.

За потреби сімейний лікар направить на спеціалізований рівень медичної допомоги. 

На спеціалізованому рівні медичної допомоги пацієнт з направленням може отримати безоплатно консультації, зокрема ендокринолога, лабораторні та інструментальні дослідження, лікування супутніх захворювань. Якщо пацієнту потрібна госпіталізація чи хірургічна допомога, він так само отримує лікування безоплатно

У 2023 році Національна служба здоров’я буде відшкодовувати пацієнтам вартість тест-смужок для вимірювання рівня цукру в крові. Таким чином медична допомога буде комплексною і пацієнт не платитиме за неї з власної кишені.

 

Автор: Марк Ткаченко
Читайте також